Wpis z mikrobloga

Ktoś może ma jakieś doświadczenia w panelach winylowych na podłodze ? Jak to się spisuję ? Jak ścieralność ? Cały czas się zastanawiam czy płytki czy jakieś porządne panele - ale jeśli panele to i w kuchni bym je chciał a ponoć te pcv sie nadają. Nie chodzi o cenę nawet a oto że sam je sobie mogę położyć no i cieplej. Argumenty przeciw - z doświadczenia panele się poprostu szybko niszczą . #remontujzwykopem
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Megasuper: ja za późno się dowiedziałem że istnieją.
Ale znajomy pokazał mi w Tesco jak wózki po tym jeżdżą.
I jak będzie mnie stać na kolejne mieszkanie to podłoga w vinylu zwłaszcza jak planujesz dzieci.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Megasuper: będę zakładał w całym mieszkaniu teraz przed świetami. Nie jest to tania impreza, około 200/m2 z wylewka samopoziomująca i ułożeniem ale wyglądają kilka razy lepiej niż laminowane i są odporne na wszystko właściwie, montuje się je w użyteczności publicznej gdzie zużycie jest dziesiątki razy mocniejsze niż w mieszkaniu. Ja zdecydowałem się na design flooring, kolega zamontował moduleo na podkładzie samoprzylepnym
@Megasuper: im grubsza warstwa ścieralna (bo grubość zależy od sposobu układania a nie jakości) tym lepiej, i jak to w życiu bywa można trafić tez pewnie badziewie. Robiłem research i ludzie polecają 3 firmy które są dość powszechnie dostępne (ale raczej nie market budowlany tylko salon z podłogami): Gerflor, design flooring( inna nazwa to karndean w stanach) i moduleo, quickstepa raczej odradzają bo w laminatach są dobrzy ale w winylach niekoniecznie.
ale wyglądają kilka razy lepiej niż laminowane


@effectowny: nie żartuj nawet, oglądałem różne winyle i żadne nie wyglądały lepiej niż laminat (pomijając te najtańsze laminaty i w sumie quick stepy, one też jakoś nie specjalnie mi się podobają)
@jempierozki: kazdy ma swoje zdanie jak widac, ja nie spotkalem zadnych laminatow ktore wygladalyby w polowie tak dobrze jak winyle ktore wybralem, a przez ostatnie pol roku rozwazalem wlasciwie kazda opcje i przejrzalem naprawde wiele salonow z podlogami. Jaki laminat uwazasz ze wyglada najlepiej?
@effectowny: tarketta wyglądają całkiem spoko, ale to trzeba zobaczyć już po położeniu, bo na obrazkach w internecie nie specjalnie się wyróżnia (dochodzi do tego jeszcze to, że nie są płaskie, a mają różne wgłębienia i rowki imitujące drewno, co jeszcze potęguje fajny efekt na żywo)