Wpis z mikrobloga

O pozdro Mirek, ja jechałam ostatnio w Chinach do Szanghaju 365 km/H. W ogóle się tego nie czuje. Tej magnetycznej nie dałam rady sprawdzić
@imsure: Potwierdzam, tych niemagnetycznych zupełnie nie czuć, tam samo się czujesz jadąc 100 i 300, ale w magnetycznej to naprawdę jest odczuwalne, szczególnie na zakrętach.
@Przemow: fun fact nowe ICE (w dojczlandzie) będzie ograniczone do 250km/h ze względu na oszczędność energii.

poza tym jak kiedyś pisałem że kolej obecnie popełnia te same błędy co linie lotnicze kiedyś. tj. że dla ludzie chcą jeździć koleją najszybciej jak się da (i że będą w stanie zapłacić 100-150$ za bilet w drugiej klasie za to żeby pojechać 400-600km, z prędkością 300km/h), zamiast wystarczająco szybko i "wystarczająco" tanio.
@derigen90: szału nie ma jeżeli chodzi o średnią prędkość. Chodzi bardziej o to, że wsiadasz, śpisz i za 14h wysiadasz 1200km dalej. W Europie niemal nie ma takich linii kolejowych (oprócz Rosji), żebyś mógł spokojnie bez przesiadki przejechać w wagonie sypialnym taka odległość.