Wpis z mikrobloga

  • 0
@kotbehemoth: Byłem pierwszy raz, nie wiem jak było wcześniej, ale u nas to się niemal nie zdarza, więc byłem w szoku. A najbardziej porozstawiane w różnych miejscach spodki podobne do popielniczek, ale z takim jakby żwirem. Jak zapytałem do czego służą, okazało się, że to spluwaczki!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelczixd: już nie przesadzaj ( ͡ ͜ʖ ͡) Nie pamiętasz jak minister Bieńkowska w UE zabiegała że dotacje unijne na kolej przesunąć na drogi? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pawelczixd: albo jak nieudolnie rozwalili byłe PKP Przewozy Regionalne? Czego skutkiem był spadek przewozów dalekobieżnych w Polsce z 50 mln w 2007 do 25 milionów gdzieś po 3,4 latach. Masowe cięcia, likwidacja 30% połączeń dalekobieżnych. Dopiero od 2,3 lat się unormowało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelczixd: to oni w bagno kolej wsadzili. Nie wiem czy specjalnie, ale to było największe bagno od 2008 roku do 2013. Wcześniej tak źle było tylko w 2000/01
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ramone: ze co? Chodzi ci o czasu remontów? Praktycznie każda poważna trasa kolejowa została wyremontowana za czasów PO, plus inwestycje w tabor. Kolejny rząd nie zrobił dosłownie nic by to kontynuować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelczixd: to wymień te trasy. Mi chodzi o rozwalenie PKP przewozy regionalne przez co spadła dostępność pociągów dla pasażerów. Tego już nie widzisz?
  • Odpowiedz
  • 0
takie pociągi były by super opcją w europie, nawet lepiej niż samolot gdzie trzeba wcześniej przyjść, nadać bagaż, często daleko dojechać z lotniska do centrum
  • Odpowiedz
  • 1
@Luuuzi: Niestety w Chinach, mimo że pociągi szybkie to kontrola na stacjach kolejowych jest taka jak na lotniskach. Czekanie w kolejce na prześwietlenie bagażu, później przeszukanie. Czyli trzeba odpowiednio wcześnie przyjechać jak na lotnisko.
@lakukaracza_: oby Ci się udało bo to naprawdę niesamowita atrakcja. Zupełnie inne odczucia niż jazda pociągami jadącymi ok 300 km/h, które można spotkac w Europie.
  • Odpowiedz