Wpis z mikrobloga

Mirasy, potrzebuję trochę pomocy. Od paru dni co jakiś czas zrywa mi się połączenie, a synchronizacja trwa później dość długo. Jak zadzwoniłem do orange żeby ich trochę opierdzielić to powiedzieli mi że połączenie jest przerywane od mojej strony, że oni nic nie zrobią, i kazali jeszcze raz skonfigurować router. Nic to nie dało, na innym routerze sytuacja się powtarza. I tu moje pytanie: czy to oznacza że mam gdzieś linię uszkodzoną, czy problem może być jeszcze gdzieś indziej?

#internet #router #routery #nieserwispc trochę
  • 16
@Takumi: A połączenie zrywa na routerze, czy może na komputerze, masz jeden komp podpięty w sieci ? Logowałeś się na router i sprawdzałeś połączenie w chwili kiedy nie było internetu >?
@SiekYersky: Tak, ale masz na myśli modem ? Ja nie mam neostrady, ale z tego co kojarzę dostajesz od nich modem a router podłączasz samodzielnie w miarę potrzeby. Są modemy z wbudowanym routerem. Modem z routerem podłączasz przez wtyczkę RJ45. Konsultant z błękitnej linii tp/orange sprawdza połączenie pomiędzy modemem a centralką o routerze nic nie wie.
@SiekYersky: No i livebox z te3go co wiem ma wbudowany modem i router, więc można się normalnie podpiąć przez kabel sieciowy lub wifi a przy zwykłym modemie masz dostępne usb. Tobie też rwie połączenie ? Jakie masz wpisane dnsy ?
@austra: Nie wydaje mi się, o 3 w nocy raczej by mu się nie chciało.

@moooka: Na routerze, podpięty mam 1 komputer przez kabel, do tego kilka urządzeń na wifi, jak pada to na żadnym nie ma dostępu, a na 192.168.1.1 pokazuje że padnięte. w ogóle to dziwne jest, bo czasem na routerze gaśnie tylko dioda Internet, a czasem i Internet i ADSL, nie wiem o #!$%@? tu chodzi.

@
@Takumi: Ale masz modem z routerem jak livebox, czy masz dwa urządzenia ? Wydaje mi się na pierwszy rzut okiem, że to wina sprzętu, bo skoro nie ma pinga na 192.168.1.1 to ewidentnie urządzenie nie odpowiada. Po zrestartowaniu router też nie jest widoczny ?
@moooka: Modem z routerem, tplink jakiś. Źle mnie zrozumiałeś chyba, 192.168.1.1 działa normalnie, ale w losowych momentach router traci połączenie/synchronizację.
@Takumi: A to już wina po ich stronie, dzwoń do skutku. Sprawdzałeś po ip czy nazwie, bo czasami serwery dns nie łączą i np w przeglądarce to wygląda jakby nie było internetu, ale po ip wszystko działa.
np wirtualna polska ma numer ip 212.77.100.101

Jeśli wpiszesz w konsoli (cmd) "ping wp.pl" możesz nie dostać odpowiedzi to samo jeśli wpiszesz w przeglądarce wp.pl, ale wpisując "ping 212.77.100.101" okazać się może, że dostaniesz odpowiedź. Wtedy oznacza to, ze masz połączenie z internetem tylko coś się dzieje z serwerami DNS.