Wpis z mikrobloga

Jeśli myślicie, że #somsiad #nosaczsundajski to typowo polski twór, to grubo się mylicie. Mieszkam w holenderskim miasteczku w dzielnicy z szeregowcami. Obok jest park, jest bardzo przyjemnie i generalnie ludzie rzadko się przeprowadzają, więc większość sąsiadów to emeryci. No i jest taki jeden wścibski dziad, który musi wszystko wiedzieć o wszystkich i jak tylko zobaczy, że ktoś ma coś nowego, od razu są jakieś komentarze. Ostatnio wzięliśmy w leasing drugi samochód, który całkiem przyzwoicie się prezentuje i koleś nie może tego przeboleć. Już trzy razy podchodził i próbował dojść do tego jak to jest możliwe, że my możemy mieć drugie auto...

#zalesie #holandia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pomagier: Przyzwyczaj się ;-) Zawsze będzie jakiś holender któremu nie pasuje, że ktoś obcy się dorobił. Sąsiad kumpla nie może przeboleć od kilku miesięcy, że jeden ziomek (Brazylijczyk) jeździ Teslą

Maść na ból dupy też powinna być tu importowana ;-)
  • Odpowiedz
@Pomagier: No niestety tak już jest. Też takie zachowania uświadczyłem jak i zasłyszałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) I to nawet nie musisz mieć jakiegoś nowego auta z salonu czy leasingu.. wystarczy auto za 5-15k euro i somsiadowi żyłka pęka jak ta lala. No bo jak to tak? Polak przyjeżdża i się dorabia?
Mam wrażenie, że oni myślą, że każdy Polak zarabia średnią krajową i nic nie
  • Odpowiedz