Wpis z mikrobloga

Hejka miraski. Sprawa jest. Otóż #!$%@? mnie to że płace 10 cebulionów za 200ml rozpałki do kominka. Tak wiem że można inaczej ale jest ona niezbędna do rozpalania od góry. Przechodząc do meritum. Jest ona na bazie skażonego alkoholu etylowego i myślę co by tu użyć jako substancji żelująco zagęszczającej. Jak najbardziej samą dyktą da się rozpalać imo nie jest tak wygodna plus szybko odaprowywuje. Ma ktos jakis pomysł? #kominek #chemia I zdjęcie dla atencji i uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz SSKW - Hejka miraski. Sprawa jest. Otóż #!$%@? mnie to że płace 10 cebulionów za 200m...
źródło: comment_rJ8QPVKqhtJVu4ihABZ1dSPQko8ITXwq.jpg
  • 9
@SSKW: Nie rozumiem dlaczego rozpałka jest niezbędna do rozpalania od góry wg Ciebie? Jeżeli już tak potrzebujesz tej rozpałki to po co Ci substancja "żelująco zagęszczająca"? Układasz trochę suchego drzewa, skrapiasz to rozpałką, podkładasz ogień .. zrobione. Próbuję zrozumieć Twój cel.
@Ravez__: Problem pojawia się w tym że nie posiadam suchego drzewa na razie (takiego mocno suchego do porąbania) a biorąc pod uwage fakt że jakos trzeba rozpalić zostaje podpałka bo same szczapki nie wystarczają. Tak to jest jak ma się ujową szopkę na drewno
płace 10 cebulionów za 200ml rozpałki do kominka


@SSKW: może zamiast bawić się w chemika co finalnie i tak skończy się jeszcze drożej, to po prostu kup tańszą podpałkę? https://allegro.pl/oferta/podpalka-zel-rozpalka-grill-kominek-7-5l-7709089914 - darmowa dostawa SMART
https://allegro.pl/oferta/podpalka-do-rozpalania-grilla-zelowa-500-ml-5018-7291420295

Nie wiem jaką podpałkę kupujesz skoro przepłacasz za nią kilkukrotnie, ale musi być zajebista xD.
@SSKW: Ok, to już bardziej wyjaśnia sytuację ale sądzę że wciąż możesz sobie poradzić bez podpałki. Spróbuj porąbać drzewo na małe "patyczki" oraz weź kilka większych kawałków, największe drzewo na dół, a na górze ułóż "namiot" z "patyczków". To możesz skropić podpałką. Jak namiot zajmie się ogniem to kładź na niego trochę grubsze "patyki" i powinno dać radę.

Tak czy inaczej, jak rozpalisz i zaczniesz palić w kominku, to trzymaj trochę
@wysuszony: Czy taka zabawa w chemika to idk. Ja jestem chemikiem z zawodu( ͡° ͜ʖ ͡°). I przy chłodnej kalulacji 5pln za litr dykty to wychodzi nawet z 20 pln (chodź naprawde wątpie jak juz to za kg) za substancje żelującą to jest profit
@Ravez__: Bardziej chodzi mi o konsystencje coś jak żel pod prysznic. Ale rozważę. Zagadam do znajomego stolarza może od niego wezmę wióry. Ale bardziej nadal sie skłaniam nad czymś ala napalm
@SSKW: no to ile oszczędzisz skoro litr żelowej rozpałki kosztuje 6zł, a litr dykty 5zł? W każdym racie internet wspomina o PEG-7 skoro nadal chcesz się bawić w bezsensowną robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°).