Wpis z mikrobloga

Podsumowanie mojego 7 dniowego postu.
Moje doświadczenia z przedłużoną głodówka to 3 i 5 dni w ciągu ostatniego roku. A przez ostatnie kilka miesięcy #intermittentfasting ostatnio głównie #keto #lowcarb OMAD.

Na początek kontynuacja dziennika:
Dzień 3: wieczorem: multiwitamina + sól.
Dzień 4: o samej wodzie.
Dzień 5: po południu kubek bulionu z solą, w gościach bez problemu udało się wytrzymać bez jedzenia chodź gospodyni przygotowała specjalnie dla mnie keto przekąski, kabanosy i ser pleśniowy. Wieczorem ugotowałam żonie obiad do pracy, bez podjadania.
Dzień 6: 2 x mała kawa w pracy, przed snem ssanie w żołądku, melatonina.
Dzień 7: badania o których niżej, 2x mała kawa, głód w normie.
Po: rosół solo, następnie 2h później normalny posiłek w stylu keto: jajecznica na maśle z 3 jajek, ogórki kiszone, musztarda i zestaw wędlin, 2 plasterki sera żółtego i oczywiście nie zabrakło 2 x #marynowanyfiletsledziowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uczucie głodu towarzyszyło mi tak ja to napisałem wcześniej tylko pierwszego dnia i chwilę w ostatnią noc przed snem. Później już było tak, że silnego głodu się nie odczuwa, co prawda jak się pomyśli o jedzeniu to ślina w buzi się pojawia ale spokojnie to idzie opanować i nie myśleć o jedzeniu. Samopoczucie cały czas ok.

Tak jak podczas wcześniejszego 5 dniowego postu miałem bardzo duże problemy z zasypianiem to obecnie odbyło się praktycznie bez problemu, poza ostatnia nocą gdy zasiedziałem się do późna przed komputerem.

Badania przed postem z października po roku na keto i w 7 dniu postu:

Glukoza na czczo: 110 -> 78

Cholesterol całkowity: 261 -> 327
LDL: 154 -> 234
HDL: 89 -> 51
Trójglicerydy: 92 -> 213

CRP: 0,95 -> 1,84

@anonymous_derp co do cholesterolu miałeś rację, poszybował w górę. Ciekawi mnie tylko ten wzrost CRP.

No i najważniejsze dla tych co są na #dieta i redukują.

Waga: 80 -> 74 kg z tego tłuszczu wg mnie ubyło ok 3-4 kg. W tygodniu przed dieta miałem dwa posiłki wysoko węglowe, tak że glikogen miałem uzupełniony.

Obwód brzucha: 96 -> 92 cm.

Widać optyczna różnice w sylwetce, i to nie tylko moje zdanie.

Podczas postu prowadziłem normalną dla mnie ostatnio aktywność fizyczna czyli wykańczanie poddasza ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ogólnie jestem zadowolony, dość gładko to poszło.
wwwooo - Podsumowanie mojego 7 dniowego postu.
Moje doświadczenia z przedłużoną głod...

źródło: comment_YB9WodJqfPAiUxhJZul1wym1k3t1JPUl.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wwwooo: zwiekszyła Ci się ilość tłuszczów LDL, co mogło aktywować peroksydazy do produkcji większej ilości oksydowanego LDL. Ten sam w sobie jest aktywatorem komórka endotelialnych, które aktywują układ immunologiczny. Neutrofile produkują ROS i zaczyna się stres oksydacyjny. To prowadzi do stanu zapalnego (podwyzszone CRP). Z tego co mi wiadomo scenariusz mógł wyglądać właśnie tak.
  • Odpowiedz
@arysto2011: brzmi to sensownie. Ogólnie z tym LDL mam problem bo mi sporo wzrósł na keto. Nie wiem dokładnie o ile bo nigdy przed zmianą diety nie badałem, mam tylko całkowity cholesterol który rok temu wynosił: 143 mg/l i HDL: 70 mg/l. Doczytałem że to przez z dużą ilość tłuszczów nasyconych w diecie na które genetycznie mogę właśnie tak reagować. Mam zamiar to w najbliższym czasie zmienić redukując ogólne spożycie
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: infekcji raczej brak, tzn przed postem miałem 2 tyg lekkie przeziębienie ale na początku postu przeszło. Chodź wczoraj wieczorem musiałem chusteczki do nosa użyć więc coś może jest na rzeczy. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: "Can you drink bone broth while you are fasting?
Yes – Bone broth is highly recommended. It contains numerous minerals and vitamins and is quite ‘filling’ in terms of reducing hunger pangs. The other benefit is that you can add a good amount of sea salt to it. The other fluids taken during a fast – water, tea, coffee – don’t have sodium and you can become dehydrated. Mild
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wwwooo: sam wysoki poziom cholesterolu niespecjalnie jest wskaźnikiem czegokolwiek. Bardziej się liczy bodaj niski stosunek HDL do LDL. Keto, równie na twoim przykładzie, go poprawia gdy HDL spada, a LDL rośnie.
Ludzie, w tym lekarze, żyją jakimś mitem powtarzanym z dziada pradziada, a wysnutym z błędnych wniosków z niezbyt solidnych badań bodaj jeszcze w latach '70.

Poszukaj na YT prelekcji Dave Feldman albo tu masz opracowanko gościa co jeszcze dodaje
szpongiel - @wwwooo: sam wysoki poziom cholesterolu niespecjalnie jest wskaźnikiem cz...
  • Odpowiedz
@szpongiel: wiem o tym co wkleiłeś i zdanie Feldmana znam, są też inne opinie na ten temat nawet u naukowców związanych z keto, jak np Petter Attia.

Np w tym podcasie https://peterattiamd.com/rhondapatrick/ Peter Attia twierdzi, że keto z dużą ilością nasyconych kwasów tłuszczowych nie jest dla wszystkich, że 10-20% osób, przez zmianę genetyczną, źle reaguje na nasycone, mają upośledzony recycling LDL w wątrobie. Sam jestem tego ciekawy i chcę to
  • Odpowiedz