Wpis z mikrobloga

to może jeszcze raz z tym ciśnieniem "wstecznym" wyboraźcie sobie mega duży balon z woda podłączony do pompki z ogrzewaniem wody oraz drugi taki sam bez pompki

czy woda zimna w drugim zbiorniku nie będzie cofać w odwrotnym kierunku niż przepływ ciepłej wody?

jeżeli masa tej zimnej wody jest tak duża..

To może ktos pamieta jak nazywa się ten rodzaj ciśnienia?

#fizyka #nauka #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #swiatnauki
nutka-instrumentalnews - to może jeszcze raz z tym ciśnieniem "wstecznym" wyboraźcie ...

źródło: comment_H3t4BsLyoQUi2m2RxxIRKavUHLGbOP91.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nutka-instrumentalnews: W łazience co się zatkało, rura chrapała przeraźliwie, aż do przeciągłego wycia, woda kapała ciurkiem. Po wypróbowaniu kilku domowych środków zaradczych (dłubanie w rurze szczoteczką do zębów, dmuchanie w otwór, ustna perswazja etc.) - sprowadziłem ślusarza.
Ślusarz był chudy, wysoki, z siwą szczeciną na twarzy, w okularach na ostrym nosie. Patrzył spode łba wielkiemi niebieskiemi oczyma, jakimś załzawionym wzrokiem. Wszedł do łazienki, pokręcił krany na wszystkie strony, stuknął młotkiem w rurę i powiedział:
- Ferszlus trzeba roztrajbować.
Szybka ta diagnoza zaimponowała mi wprawdzie, nie mrugnąłem jednak i zapytałem:
- A dlaczego?
Ślusarz był zaskoczony moją ciekawością, ale po pierwszym odruchu zdziwienia, które wyraziło się w spojrzeniu sponad okularów, chrząknął
  • Odpowiedz