Wpis z mikrobloga

#anime #animedyskusja

You're Under Arrest OVA

Poszło gładko. Myślałem, że trzeba będzie patrzeć łaskawym okiem przez pryzmat nostalgii, ale nic z tych rzeczy. Tytuł zestarzał się bardzo dobrze i nie potrzebuje żadnej fory, broni się sam nawet po 25 latach. Mamy dwie fajne bohaterki z dobrą dynamiką, sceny pościgów nie gorsze niż w Riding Bean, trochę komediowego slice of life z życia na komendzie oraz szczyptę feelsów. Bardzo dobry pacing, 100% przykucia mojej uwagi przez cały seans, co w przypadku taki starych pozycji nie jest oczywiste.

O ile OVA pochłonąłem w tempie autostradowym, to po przejściu na pierwszy sezon TV zaczął się bruk. Animacja z budżetem 4zł 28gr, tematyka odcinków na razie bez większego polotu, a całość pogarsza fakt, że oglądam z ch*jowym angielskim dubem, bo inne wersji nie znalazłem, a nie chce mi się bawić w dopasowywanie napisów. Sytuacje chwilowo ratują fajne interakcję między bohaterami, zobaczę na jak długo to starczy. Na razie jeszcze jadę rozpędzony dobrym startem i łykam mocno podstarzałą serię siłą rozpędu. Zobaczymy jak daleko zajadę, w najgorszym wypadku sobie po prostu odświeżę resztę przed 2 sezonem, w końcu to i tak rewatch xD

Jakby co OVA gorąco polecam każdemu, co ma ochotę na jakiegoś klasyka. Jest świetne.

Jeżeli kogoś to wszystko mało interesuje to zawsze może obejrzeć dla bardzo ładnej animacji w starym stylu i przepięknie narysowanych i fotorealistycznie odwzorowanych klasycznych aut i motocykli takich jak Lancia Delta, Mini Era Turbo, Honda Prelude, Suzuki GSX itp. (no i oczywiście grająca pierwsze skrzypce Honda Today xD)
kinasato - #anime #animedyskusja

You're Under Arrest OVA

Poszło gładko. Myślałe...

źródło: comment_3gE0v6VAkurFTDl2Gwe71mDAlGIqNK9s.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kinasato: Ten spadek jakości w sezonie TV jest straszny (,) Niby się przyzwyczaiłem ale mimo wszystko ogląda się gorzej przez co utknąłem chyba gdzieś w okolicach 10 odcinka, a dotarłem tak daleko i tak bardziej z rozpędu po OVA i dlatego że miałem jakąś dziwną obsesję na punkcie tego anime. Trzeba będzie spiąć dupę i się przebić do końca żeby obadać filmówkę i drugi sezon mam
PanzerCancer - @kinasato: Ten spadek jakości w sezonie TV jest straszny (╯︵╰,) Niby s...

źródło: comment_cxOqSjsmDCxeXQyUIcVrE8i5gX0PRPo3.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
@PanzerCancer: Ha! Mam identyczny plan przebić się przez serię, bo wiem, że filmy są dobre. W ogóle to nie wiem czy tu nie mamy kazusu Patlabor, gdzie w serii nie dzieje się prawie nic z konsekwencjami fabularnymi dla dalszych pozycji i można przeskoczyć. Ja przekroczyłem już próg 10 odcinka i zauważyłem, że bardzo dużo zależy od tematyki. Te ze Strike Man`em są skrajnie żenujące, te z dzieciakami z przedszkola oraz
kinasato - @PanzerCancer: Ha! Mam identyczny plan przebić się przez serię, bo wiem, ż...

źródło: comment_DaIzQniwZ7JzP3sWJBbq6P2XdhyancNI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz