Wpis z mikrobloga

Mireczki, chcę kupić rodzinnego SUVa (koniecznie SUVa, różowa się uparła) do wożenia dwóch małych gówniaków tak do 100k. Rozważałem Volvo XC60 (ale chyba za mały jednak), Subaru Outbacka (podobno skrzynia biegów mulasta), Mitsubishi Outlandera (trochę słaby silnik) i Forda Explorera (kto to zaparkuje :D ). Ktoś może coś powiedzieć o tych dupowozach? Czym jeżdzą Mirki z bombelkami?

#kiciochpyta #motoryzacja
  • 25
@GienekZFabrykiOkienek: rav 4. Dużo tego jest z polskiego salonu. Auta może nie urywają osiągami dupska ale do wozenia dzieci będzie w sam raz.
Ja bym na twoim miejscu stawiał jednak na Forestera xt. Za około 100k też kupisz ładna sztukę. Ale tylko xt (2.0 turbo, 240 koni).
koniecznie SUVa, różowa się uparła


@GienekZFabrykiOkienek: xD

Volvo XC60


@GienekZFabrykiOkienek: stara buda w tej cenie będzie, ja bym olał.

Subaru Outbacka


@GienekZFabrykiOkienek: to podniesione kombi.

Mitsubishi Outlandera


@GienekZFabrykiOkienek: wolałbym 5008, to samo, ale ładniejsze.

Forda Explorera (kto to zaparkuje :D )


@GienekZFabrykiOkienek: sam sobie odpowiedziałeś, auto bezsensowne w Europie.

Jak patrzę po rodzinie, sam gówniaków nie mam całe szczęście, bo później kończy się jak z Tobą, bez
rav 4. Dużo tego jest z polskiego salonu. Auta może nie urywają osiągami dupska ale do wozenia dzieci będzie w sam raz.


@Kisiol: używka to będzie stara buda a nowa stoi za 110k zł w biedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale już jakiś sens to ma.

jeżeli jedynym argumentem za SUVem jest "żona się uparla" to niech żona sobie kupi suva a ty ogarnij kombi


@kt13:
@Lorenzo_von_Matterhorn: Wiadomo chyba, że w samochodzie najważniejsze jest, żeby somsiadowi wątroba zgniła z zazdrości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Różowa ma metr pięćdziesiąt w kapeluszu i woli wyższy samochód bo więcej widzi co się dzieje na drodze - a że do tego bardziej jej się takie podobają to czemu nie. Ja bym mógł mieć kombiaka, ale też wolę coś SUVowatego. Wyżej się siedzi, łatwiej przejeżdża przez krawężniki i
Nie wyobrażasz sobie ile miejsca potrzebują dwa pięćsetplusy w podobnym wieku.


@GienekZFabrykiOkienek: dlatego podajesz suvy w wielkości kompaktów?
Jak chcesz coś pojemnego to zrób jak mój kumpel z pracy i kup riftera z jakimś pakietem suv. Z tyłu mieszczą się 3 foteliki obok siebie a do bagażnika wchodzi wózek bez składania. Z tyłu drzwi przesuwne, więc łatwo się wyciąga gówniaki. Do tego wygląda jak suv, nie mniej od tego subaru...
Szach
@Lorenzo_von_Matterhorn:
W rozmiarze kompaktu jest tylko XC60 z tego co je oglądałem. Różnica jest głównie w ilości miejsca wewnątrz - w Passacie kombi nie zmieścisz dwóch dużych fotelików + pasażera z tyłu, w Outbacku czy Outlanderze już tak, a w Explorerze wciśniesz do tego jeszcze stadko kóz. Kompakty są na ogół po prostu węższe.
Jeżeli chodzi o Riftera - jak bym chciał busa to bym kupił VW Transportera :D Gdybym patrzył
Jeżeli chodzi o Riftera - jak bym chciał busa to bym kupił VW Transportera :D Gdybym patrzył tylko na kwestie użytkowe to pewnie poszedłbym w S-Maxa, ale wygląda toto średnio.


@GienekZFabrykiOkienek: tylko nowy smax to trochę inna półka cenowa. Oczywiście w sensownym wyposażeniu, bo branie golasa to taki sobie pomysł.
Czy one tak źle wyglądają, nie wiem, moim zdaniem ok, handluj z tym:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-berlingo-m-shine-130km-automat-mega-wyposazenie-ID6CytzY.html#gallery-open
Wiadomo, że jadąc na weekend do mamusi
@Lorenzo_von_Matterhorn: S-Maxa bym kupił kilkuletniego z dobrym wyposażeniem za 80k, jak wydam mniej to się wcale nie obrażę :D Berlingo, Partnery i wszystkie tego typu samochody wyglądają, jakby jeździli nimi tylko i wyłącznie serwisanci lodówek. Poza tym jeździłem kiedyś służbowym Partnerem i przyjemność z jazdy była średnia.

XC90 bym kupił nową budę, stara jest paskudna - ale wydać 150k jak można mieć Outbacka za połowę tej ceny to jednak przesada, i
@GienekZFabrykiOkienek: Ty powiedz szczerze, że potrzebujesz auta, żeby te kilka razy do roku pojechać do rodzinnej miejscowości i żeby sąsiadowi oko zbielało, wtedy to wyboru do koloru xD
https://www.otomoto.pl/oferta/porsche-cayenne-sprzedam-zadbane-porsche-cayenne-3-0-diesel-salon-polska-1-wl-ID6CuOzT.html#gallery-open
Sprzedający zejdzie z ceny, może nie najnowsza buda, ale do 17' produkowali, więc jeszcze kilka lat w modzie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)