Wpis z mikrobloga

Czy kupione za 31 zł(!) słuchawki wielkości połowy pudełka od zapałek z klipsem na ucho dają radę w bezpośrednim porównaniu ze słuchawkami, których cewka nawijana była małymi rączkami japońskiego dziecka z podwójną synestezją i słuchem absolutnym w cenie 1300 zł(AD900x)? Czy dają radę z ponadczasowymi HD600 w podobnej cenie?

Otóż..


Czuję się zmieszany pisząc te słowa, ale doznałem szoku zakładając na uszy te Kossy. Niepozorne słuchawki o których mało co się mówi, o których prawie się nie słyszy. Niesamowicie wygodne, wręcz znikają na uchu. Ale to jak one grają. Przestrzeń, są totalnie otwarte, z każdej strony. Od strony zewnętrznej, od strony ucha. Dźwięk przez to brzmi, jakby wydobywał się daleko spoza nich, słuchając w jadalni można pomylić dźwięk perkusji z upadajwcym daleko w kuchni dźwiękiem widelca na wykaflowaną podłogę. Wokal za to jest blisko. Ich szczegóły, klarowność ale jednocześnie ciepło. Bass, który mimo ich totalnej otwartości nie ucieka i jest taki, jaki powinien być. Każdy gatunek brzmi na nich dobrze, ale co najciekawsze, trudna akustyka również. Oczywiście mają swoje wady. Szczególnie przez cenę. Plastik słabej jakości, bardzo delikatny, słaby kabel, poduszki również nie są jakości premium. Ale przetwornik? Panie Koss, jak ja Pana od dzisiaj szanuję!

Jako ktoś, kto miał doświadczenie z wieloma różnymi słuchawkami z niskiej, jak i wysokiej półki jestem zaszokowany. Jeżeli macie pod ręką tą drobną kwotę, nie zastanawiajcie się, bierzcie!

Drop kończy się jutro:
https://drop.com/buy/massdrop-x-koss-ksc75x-on-ear-headphones?mode=guest_open&utm_campaign=Transactional%3A%20Shipping%20Notification&utm_source=SparkPost&utm_medium=email&utm_term=Transactional%3A%20Shipping%20Notification&utm_content=1572370859475.711516783017976621910880&referer=JL9VZ8

Jeżeli chcesz dostać 10usd zniżki zakupy na dropie i dać ją również mi, możesz zarejestrować się z tego linku:
https://drop.com/?referer=JL9VZ8

#audioboners #audio #muzyka
JBFC - Czy kupione za 31 zł(!) słuchawki wielkości połowy pudełka od zapałek z klipse...

źródło: comment_GSxwFIn4AXP3hajikmAs02MQmtvLofjb.jpg

Pobierz
  • 9
@JBFC: chyba takie same miałem, ale mocowanie mi nie podeszło. Wsadziłem same przetworniki w obudowę po dziadowskich SONY V150 (którym kupiłem też nowe, lepsze pady) i dają radę już parę lat (σ ͜ʖσ)
@JBFC: do dzisiaj mam swoje kupione 15 lat temu KOSSy UR20 (nauszne). Bas jest idealny, nie pierdzi, nie znika, nie dudni, po prostu delikatnie wibruje i jest słyszalny do 50-60 Hz (niżej na pewno przekłamania, bo pamiętam jak testowałem razem z innym sprzętem), Słuchawy kosztowały wówczas chyba 220 zł i działają. Gąbka jedynie do wymiany. Kabel cały, nigdzie się nie ułamał.
zolwixx - @JBFC: do dzisiaj mam swoje kupione 15 lat temu KOSSy UR20 (nauszne). Bas j...

źródło: comment_If62oCcMgfppIf5zzsog6BNxzgjsglo1.jpg

Pobierz
@JBFC: Ja tej firmy za bardzo nie rozumiem. Mają wiedzę i technologię by robić bardzo dobre słuchawki (elektorstatyki ESP-950 mają w ofercie od wielu lat) i zupełnie nie idą w tym kierunku tylko skupiają się na tych tanich modelach ¯\_(ツ)_/¯ Miałem kiedyś KSC75 i nawet dobrze to grało, fajne na rower, ale mnie uszy już po pół godziny bolały od tych klipsów.

Chyba tylko kilka topowych modeli Audio-Technica jest produkowanych w
@JBFC: bo ksc75 i KPP to są zajebiste słuchawki i również mam porównanie z duuużo droższymi konstrukcjami. Ich wadą jest słaba trwałość. KSC75 kabelek przy słuchawce padł po 2 tygodniach, jak na święta będę w domu to wszystkie te graty odkopię i odratuję. To jest przyjemny, muzykalny i nienachalny dźwięk.