Wpis z mikrobloga

#gry #pytanie #forum #vr #technologia
Czy na goglach vr lub tych cardboardowych, mozna korzystac na lezaca.
Chodzi mi tutaj o przegladanie internetu, ogladanie filmow i granie gier w 2d, zeby takie gogle bardziej posluzyly jako ekran.
Aby dalo sie odpalic gry z poza steam i nie chodzi mi tu o gry 3d tylko takie zwykle bez skrecania karku,zeby dalo sie polozyc na plecach w lapach miec pad i po prostu grac, a ekran sie nie obracal.Czy w tych kartonowych goglach daloby by sie bawic w ten sposob i jak szybki trzeba bylo by miec internet zeby to dobrze dzialalo (remote ps4 mi nie dziala) i czy podlaczenie telefon przez kabel usb cos by tu pomoglo.Czy ktos w ten sposob korzystal z tych gogli lub ma doswiadczenie w tym temacie.Tylko bez odpowiedzi po co, na co, moze tylko szczegoly, sorry za ewentualna niespojnosc, probowalem napisac to zrozumiale.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy na goglach vr lub tych cardboardowych, mozna korzystac na lezaca.


@Sh1nigami: używany jest żyroskop, chyba, że aplikacja nie korzysta z niego (ale nie znam takiej na VR).

Sprawdź sam bez cardboard. Po prostu odpal film na telefonie w trybie VR i sam zobacz (o ile taki znajdziesz). Sam cardboard to karton, więc równie dobrze możesz trzymać telefon przed oczami w ręku...

Natomiast okulary vr dedykowane jak Oculusy, Valve Index,
  • Odpowiedz
@HHHHHH: Czyli nie da sie wylaczyc tych sensorow zeby gogle sluzyly jako zwykly monitor.Widzialem ze na tych smartphonowych vr jest aplikacja trinus ktory widzisz to co sie dzieje na monitorze.Na youtubie widzialem filmik ten https://www.youtube.com/watch?v=0gqppbUzX7A minuta 8.40 gdzie facet mowi ze da sie wylaczyc te zyroskopy, albo ze te wychylenia obrazu sa pod myszka lub analogiem.Kupie chyba te gogle do telefonow drogie nie sa, ale chcialbym zeby ktos to jeszcze
  • Odpowiedz
@Sh1nigami: RiftCat jedyna sensowna aplikacja, ale wymaga to dobrego telefonu. No i służy do streamingu z PC do telefonu. Mało tego mój S7 grzeje się do czerwoności podczas używania vr, bateria w ciągu 30 minut potrafi być wyssana. Podłączony po usb do ładowania nie nadąża ładować. W sumie to cykająca bomba.

Mam takie google do telefonu w szafie. Szkoda pieniędzy.
  • Odpowiedz
@Sh1nigami: Generalnie do tego polecam Oculus Go i aplikację Virtual Desktop + router 5Ghz wi-fi i masz obsługę 1 monitora zdalnie na baterii do 2h. Generalnie VD jest też na GearVR ale jednak to nie to samo, Oculus Go lub WMR to takie minimum pod VR'a. Mi Go w innych aspektach niż fajne filmy się generalnie już trochę znudziło.
  • Odpowiedz
@HoshiYamazaki: I mowisz ze tez idzie grac w gry w pozycji na spiocha.Widze ze filmy na netflixie czy na youtubie mozna swobodnie przegladac w taki sposob, niewiem czemu nie wpadli na to ze wiele osob bedzie chcialo sobie pograc w pozycji lezacej.
  • Odpowiedz
@Sh1nigami: W gry też, chyba że są gry które opierają się na mocnej rotacji googli, jak np. Drift:
https://www.youtube.com/watch?v=ZwXeY159hxE
Gier jest relatywnie mało, produkcji do przejścia jest może na 50-200h łącznie, możesz też Sideloadować emulator ale wtedy emulator jest odpalany na "płaskim ekranie" w VR'rze w pokoiku a nie w 3D. Generalnie Go jak i Quest działa na Androidzie.

Na Queście też masz sterowanie w pozycji leżącej od jakiegoś tam update, ale generalnie Quest jest droższy, i prawdopodobieństwo spotkania gry dostosowanej pod leżenie jest mniejsze (chociaż - niby Quest ma emulację
  • Odpowiedz
@HoshiYamazaki: Brzmi niezle, trzeba zainwestowac w te oculusy.Ogolnie pajacowanie na stojaco malo mnie interesuje chodzi glownie mi wlasnie o to kino przenosne w okularach, tryb teatru czy jak to tam sie nazywa.A czy ta technologia o ktorej mowisz jest jakos zarezerwowana tylko na oculusy czy dziala tez na innych vr samsunga,acera,lenovo etc.
  • Odpowiedz