Wpis z mikrobloga

Hejo, jako że mam już dość narzędzi z gównolitu to zabieram się za kompletowanie podstawowych rzeczy. Głównie będą one służyły do majsterkowania, ale i czasem przydadzą się w remontach itp. Ostatnio zakupiłem zestaw honitona, który mi się dobrze sprawuje jak na tą cene, no ale ;)

Co potrzebuje
- kombinerki (małe do elektroniki, jak i większe)
- szczypce z bocznym cięciem (tak jak wyzej)
- zestaw bitów i tutaj mój faworyt Wera tool check, lecz brakuje czegoś do elektroniki (jak xiaomi wiha)
- wiertła do metalu i drewna

Oczekuję tylko aby przetrwało to kilka lat. Nie musi być to najwyższa półka, ale już taka, że jak biore to do ręki i zaczynam pracować to nic mnie nie #!$%@?.

#narzedzia #majsterkowanie #diy #elektronika
  • 17
@Vadzior: głównie komplety, bo raczej taniej to wychodzi i wszystko na miejscu :)

O właśnie, zaciskarka do różnych kabli i końcówek oraz ostrza precyzyjne!
@surf: Tak, wiem, że komplety. Tylko jeżeli Ci one odpowiadają to bierz. Jak coś brakuje to napisz jakie masz wymagania, to poszukamy innego kompletu.

Zaciskarka też Knipex.

Generalnie to jak weźmiesz coś markowego to będzie dobre. Tylko żeby zestaw czy zaciskarka trafiła w Twoje wymagania.
@Vadzior: No właśnie jak patrze na knipexa to bardzo w strone elektryki skierowany (a to najwyzej ojcu cos na prezent sie kupi). Dla mnie jednak bardziej w strone elektroniki i majsterkowania :)
@surf: Te małe to myślę, że możesz brać cokolwiek. Ja mam swój zestaw 6 szt. za jakieś 30-40zł, pewnie nawet noname albo się napisy wytarły (mam je z 8 lat). Czerwone rączki. Do tego kilka innych dokupionych na sztuki w marketach/na giełdach. Żadnych ciężkich prac się tym nie wykonuje, tnące żeby się tylko nie tępiły. Z takie knipexy https://allegro.pl/oferta/knipex-78-03-125-precyzyjne-szczypce-tnace-boczne-7079407981 ?

4. Fanar spoko firma, używałem gwintowników.

https://allegro.pl/oferta/yato-szczypce-tnace-boczne-precyzyjne-100mm-8144175178 Te spoko wyglądają, mam
Podsumowując:

1. Kombinerki 03 02 160 + 26 12 200, małe: Yato
2. Boczne: Knipex 70 02 140, małe: Yato
3. Wera tool check, precyzyjne: xiaomi wiha
4. Wierła: Fanar
5. Zaciskarka - pewnie Knipex
6. Ostrza precyzyjne - Olfa

Dzięki wielkie @Vadzior @dlugi_ @mat888 @Erk700 !
@surf:

Knipex robi dwa rodzaje bocznych cążek, takie zwykłe niezniszczalne 70 xx xxx i precyzyjne 78 xx xxx które sa świetne do elektroniki, ale niestety nie daja rady twardej stali.

I jak bedziesz kupował szczypce i kombinerki knipexa to weź jeszcze Cobre, cholernie przydatne narzędzie.

A precyzyjne bity to ifixt mako, zestaw xiaomi strasznie biedny jest i pewnie jakiegos bitu szybko braknie.