Wpis z mikrobloga

Mam w pracy taką sprawę. Powiedźcie mi Mirki czy przesadzam. #pracbaza #praca #korposwiat #korpo

Nasz szef regularnie organizuje różnej akcje/wyjazdy integracyjne/dodatkowe szkolenia itp. Wszystko ogólnie bardzo luźno. Chodzi o to że w naszej firmie czas pracy jest bardzo luźny i każdy uczęszcza w różnych godzinach w różnych częściach budynku.

Z tego powodu mamy grupę na FB wypełniona ponad dwustoma ludźmi, z czego ok dziesięciu to pracodawcy, HR szefostwo itp. Używamy tego do komunikowaniu się o to kiedy kto gdzie chce coś robić. Nigdy oczywiście wszyscy razem, więc jest to po prostu taka tablica gdzie szef wrzuci informacje o jakimś wydarzeniu i kto chce na nie iść, po czym ludzie się zapisują itp.

Tak więc już mówiąc po raz trzeci luźna #!$%@? atmosfera. No i dzisiaj pada tam nagle post od jakiegos ziomka który znienacka rzuca bombę i żali się w formie pytania o to w jaki sposób nasz szef liczy jego godziny i czy "my też tam mamy, bo w jego pracy było inaczej"

Dla kontekstu dodam że nasze godziny są dzielone na aktywne i nie aktywne, aktywne mniej płatne, nie będę się tu rozpisywać ale ogólnie ma to sens.

Wiem ja napisałem mu wiadomość w stylu:
"Nie sądzisz że pytania o wynagrodzenie powinno się rozpatrywać z szefostwem i odpowiedz czy ciebie okradają znajdziesz w swoim kontrakcje?"

No i rozpoczęła sie gówno burza przeciwko mnie bo niby trzymam stronę szefów którzy z natury są wyzyskiwaczami i siła ludu itp.

Pytanie. Czy powiedziałem coś nie tak?
  • 12
  • Odpowiedz
@Janusz_Dmowski-Zubr: niestety w takich sytuacjach w Polsce lepiej nie mówić publicznie, tylko po prostu grzecznie zwrócić uwagę prywatnie w stylu: "Moim zdaniem byłoby lepiej o tym porozmawiać w 4oczy, nie każdego z nas to interesuje i możemy czuć się zakłopotani taką dyskusją. A pracodawca jak pogadasz z nim prywatnie nie potraktuje tego jako podburzania i robienia gównoburzy".

Wilk syty i owca cała. Na przyszłość będziesz wiedzieć. A ludzie pogadają i
  • Odpowiedz
@Janusz_Dmowski-Zubr: właściwie to masz rację a po za tym politycznie wygodniej jest umyć ręce tak jak właśnie to zrobiłeś. Jesli powiedziałeś to co we wpisie to wcale nie trzymasz strony szefa tylko skierowałeś go do źródła. W końcu nie jesteś od publicznego wyjaśniania jego problemów
  • Odpowiedz
Czy powiedziałem coś nie tak?

@Janusz_Dmowski-Zubr: W Polsce jest niezdrowa niejawność wymuszana przez szefów, która pozwala ruchać pracowników nieświadomych sytuacji. Powinieneś mu opisać sytuację na pw, a nie odsyłać publicznie do szefostwa.
  • Odpowiedz