Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam dysku pod system do komputera który składam, mam na płycie złącze M.2 i zależy mi na czymś, co da najlepsze osiągi pod kątem reakcji na polecenia użytkownika w różnych systemowych aplikacjach. Podobno nie ma wielkiej różnicy między NVMe a SATA przy tym kryterium, czy to prawda? Obecnie używam Goodrama Iridium Pro 240 GB i jest cały czas dopchany do końca, nie wiem czy przez to, ale jakoś zachowuje się jak zamulony. Zaraz po starcie systemu i nie tylko łapie bardzo duże czasy odpowiedzi, sporadycznie, ale się powtarza.
Na pewno obecny dysk powędrowałby jako drugi np. pod gry, ale pytanie co na podstawowy dysk - chciałbym tam zmieścić sporo programów, środowiska programistyczne i inne rzeczy wymagające losowego dostępu. Musi być szybkie, może być 250 GB.

Macie jakieś inne pomysły, jakby to podejść? Coś innego wziąć pod uwagę pod te wymagania? Prawdopodobnie zdobędę niedługo jeszcze jednego Iridium Pro i zrobię z niego kopię zapasową do dysku głównego, ale to tak na marginesie ;-)

#komputery #ssd #pcmasterrace
  • 13