Wpis z mikrobloga

czy może ktoś doradzić kompletnie zielonemu, jak zacząć inwestowanie w kryptowalutach (bitcoin). Gdzie założyć konto, jak płacić, jak się rozliczać z urzędem skarbowym?
#bitcoin
  • 13
@dixieman:
1. zacznij od pogodzenia się z utratą pieniędzy, które chcesz zainwestować,
2. z tym że będziesz musiał oddać za darmo swoje dane osobowe gówno giełdom w necie, skany dowodów etc.
3. że spotkasz tłum naganiaczy i scamerów na fb, yt, albo półgłówków od btc -> wypok
4. że technologia którą chcesz użyć jest user nie-friendly i możesz stracić kasę w wyniku jej nie znajomości,
5. że wkroczysz do świata, z
@OPcodeRTI: ja sobie z tego wszystkiego całkowicie zdaję sprawę. Równiez z tego że nasze papierowe pieniądze są równie wirtualne i nic nie warte co kursy akcji wywindowane w kosmos bez żadnych podstaw jak również wartość kryptowalut. Nie chodzi mi o takie rady.
Ja się pytam o techniczne sprawy typu: jak założyć konto. Jak rozliczyć podatek, jak kupować, sprzedawać i zitegrować to z moim kontem bankowym, itp...
@dixieman: przecież to tematy rzeki, jest tysiąc pięć sposobów na nabycie i trzymanie krypto,
z podatkami jest już prosta sprawa, podatek od ZYSKU z krypto jest zrównany z podatkiem od zysków kapitałowych, czyli wynosi na dziś 19%, rozliczasz się rocznie

kupno, sprzedaż na giełdach, największe to
coinbase pro, kraken na te dwie możesz wpłacać euro i dolary, załóż sobie konto walutowe albo revoluta do zasileń giełd
polskie to @inpay i jeszcze
@OPcodeRTI: myślę, że nie będę sie w to zagłębiać. Chcę wiedzieć gdzie można zainwestować gotówkę w ramach dywersyfikacji portfela, stąd moje pytanie. Nie mam zamiaru bawić sie w krótkoterminowy handel. Można to robić przez Revoulta? Zainteresuję się. Najbardziej chodzi mi o kwestie podatkowe bo nei chce potem byc ścigany przez Urząd skarbowy
@dixieman: Revolut ma opcję kupowania krypto ale nie masz nad nią kontroli typowej dla kryptowaluty. Masz tylko bilans na ich koncie tj w banku. Mi chodziło o to, że z Revoluta możesz w miarę tanio zasilać konta giełd zagranicznych.

Jeżeli to tylko dywersyfikacja i nie chcesz się bawić w krypto, to jeżeli ufasz że Revolut nie zniknie w pewnym momencie z rynku z twoimi środkami albo nie dołoży jakiś #!$%@? opłat,
@dixieman: Tego goscia @OPcodeRTI nie masz za bardzo co sluchac, nienawidzi bitcoina, i kazdego kto ma troche wiecej rozumu od niego zeby nie przegrywac swoich pieniedzy na ruletce zwanej bitmexem, polecam tag cybera, wiele przydatnych informacji