Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mam pytanie do specjalistów obeznanych w temacie #prawo #spadek rodzice chcą podpisać ze mną umowę dożywocia, oni przepisują na mnie dom ale mają zabezpieczenie takie że mogą w tym domu dożyć swoich dni, zdecydowali się na taką umowę żeby siostra (skłócona z wszystkimi od lat) nie miała po ich śmierci prawa do zachowku i innych takich. A moje pytanie jest następujące, skoro podpisze taką umowę z rodzicami dom stanie się tylko mój czy mój i męża? (Mamy dziecko ale nie wiem czy to istotne) po prostu mam wątpliwości, nie jestem za męża 100 procent pewna, ostatnio źle nam się układa, mieszkamy w tym domu z rodzicami (my góra rodzice dół) czy można zrobić tak że dom będzie tylko na mnie a jak mąż zechce się wyprowadzić to będę musiała go spłacać? Wybieram się z tym tematem do radcy prawnego ale chciałam wcześniej dowiedzieć się od was bo może jest tu ktoś kto się zna. #adwokat #radcaprawny #notariusz #prawo #praworodzinne

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: wspolnosc majątkowa, chyba, że zrobicie teraz interyze. Rodzice chcą służebność, czyli możliwość mieszkania w tym domu. Dom będziesz mógł sprzedac, ale rodzice zachowują możliwość mieszkania. Siostra będzie mogła do stać się od Ciebie kasy(:
W przypadku darowizny można podarować nieruchomość do majątku osobistego. Małżonek nie ma wówczas praw do tego majątku. Moja siostra tak otrzymała nieruchomość. Planowała rozwód, a ze względu na moje plany darowizny musiały (z perspektywy czasu wiem, że "musiały, jak musiały") odbyć sie przed nim. Z tym, ze u nas nie wchodziło dożywocie.

Niemniej dopytaj się o wszystko u prawnika, bo wyjątków, kurczków i innych prawnych pułapek jest masa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xizor: bzdura. Umowa nabycie umowa o dożywocie wyłącza roszczenie o zachowek.
@AnonimoweMirkoWyznania: można zrobić umowę o dożywocie na Ciebie, w akcie będzie napisane że masz majątek pozwalający na spełnienie świadczeń na rzecz dożywotnika. Najlepiej jak mąż stanie i potwierdzi, a jeśli nie stanie to też można opisać odpowiednio.