Wpis z mikrobloga

Mireczki kochane, jakie są koszta związane z posiadaniem samochodu w skali roku? Chodzi mi tu o rodzaj jak i o konkretne wartości z waszego życia. Gdybyście mogli oszacować wszystko poza paliwem i podać ile wam wychodzi i czym jeździcie?
#motoryzacja
  • 4
@RBNG: KIA Sorento JC śmigana trochę po drodze, a trochę w terenie od czerwca 2018 do dzisiaj
OC+AC 760 zł
Olej silnikowy z filtrami (kabinowy+olej+paliwa) ~300 zł
Opony AT 1400 zł/3-4 lata więc pewnie coś koło 300 zł rocznie
Płyn do spryskiwaczy 2 bańki letniego po 5 zł i 2 zimowego po 15 zł
Olej w automacie - tak ze 100 zł wyjdzie jak ktoś zmienia co 3 lata
Oleje w
@RBNG Citroën C-elysee 1.6 benzyna, od września 2018, samochód z 2015, na chwilę obecną 70 tysięcy przebieg, podejrzewam, że na mnie przypadły wszystkie drobne wymiany.
Tarcze i klocki przednie, wymiana filtrów, w tym filtr kabinowy i odgrzybianie, amorki z przodu bo jeden wylał, sworzeń wymieniony, lampe tylna wymieniłem bo się rozszczelniła, została do wymiany osłonka przegubu przy przednim kole (około 250 zł). Koszt części z robotą (niektóre rzeczy robiłem sam) około 1500
@RBNG

Suzuki Vitara 2017
Na chwilę obecną trzy przeglądy: 400 zł, 600 zł, 1200 zł Dwa przeglądy blacharskie: 2 x 100 zl
Ubezpieczenie: 2 x 2300
Opony zimowe: 2100 zl
Wymiana opon: 5 x 120 zł
Jakieś bzdety typu kosmetyki do auta, płyn do spryskiwaczy, myjnia - dajmy 300 zł bo mało jeżdżę

W sumie 10 k na na dwa lata czyli ok 5k na rok bez paliwa. Mąż swoim autem jeździ