Wpis z mikrobloga

Mirki, naprawiał ktoś slot-1 w NDS Lite?
Nie czyta żadnych gier (w innym DSie chodzą bez problemu).
Piny oczyściłem spirytusem, wyczyściłem całe złącze i wydmuchałem powietrzem jakikolwiek kurz i pył. Piny są proste, na równej wysokości i dalej nic. Da się coś z tym zrobić?
Mam jeszcze jedną martwą sztukę ze sprawnym czytnikiem i mógłbym spróbować go przelutować, tylko nie wiem czy ma to sens. Mogło coś na samej płycie pójść? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#nintendo
Pobierz Matlaw - Mirki, naprawiał ktoś slot-1 w NDS Lite?
Nie czyta żadnych gier (w innym DS...
źródło: comment_XC4WasslHrHX5zBDYCO7sMg0Uqjtt5dm.jpg
  • 9
@Matlaw: Mam sprawną płytę główną albo inne części jak będziesz chciał.

A tak btw czemu przylutowałeś zamiast podmienić MB? I coś to dało? Moim zdaniem nikła szansa, że gniazdo się spieprzyło ale daj znać jako wynik.
@Kryspin013: Jeszcze nie wlutowałem, by rozebrać biorcę muszę najpierw mieć dość specyficzny wkrętak, a ten jest daleko ode mnie w tej chwili.

zamiast podmienić MB

Wolę tego spróbować uratować, bo dawca ma problem z "odklejającym się" CPU, uszkodzony przycisk L i wyłamany zacisk taśmy od dotyku.

Czy sprawne gniazdo go uratuje? Nie wiem, sam jestem ciekaw. Dam znać za tydzień.
Jeśli jednak wymiana gniazda nie pomoże to spróbuję naprawić dawcę, ew.
@Kryspin013:

Możemy się wymienić częściami


Czemu nie? Trochę też tego mam.

W lewym górnym rogu - wcześniej wspomniany wadliwy dawca slotu, sprawdzałem na nim gry. Po prawej - zupełny trup, uszkodzone gniazdo, też jeden z bumperów, brak włącznika i gniazda ładowania, połamana obudowa (co to biedaczysko wcześniej przeżyło).
Na dole sztuka niemal nówka, tylko nie czyta gier.

Pobierz Matlaw - @Kryspin013:
 Możemy się wymienić częściami

Czemu nie? Trochę też tego ma...
źródło: comment_wZTctHjq5Pvu0L5XzJykQfqHZh1B2J78.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kryspin013: Trochę późno, ale przynajmniej mogę stwierdzić, że testowałem przez 2,5 tygodnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przelutowałem gniazdo i... Poszło. Działa bez zająknięcia.
Zajrzałem z ciekawości do niesprawnego slotu i się okazało, że miał skorodowane piny. Na kilku był nawet niebieskawy nalot. Dziwne, bo reszta DSa wygląda bardzo dobrze.
Od czasu wymiany żadnych problemów
Pobierz Matlaw - @Kryspin013: Trochę późno, ale przynajmniej mogę stwierdzić, że testowałem p...
źródło: comment_GMn4EQLo0RRNH8Tiki1Rrz7Js0XFZBOM.jpg