Wpis z mikrobloga

Rok 2025, Polska. W programie "Rozmowy przy równym stole" uczestników i uczestniczki wita Grażyna Janina Henlik-Wilczek-Jagodnik-Mrówka. Prowadząca ociera pot z czoła i zaczyna przedstawiać gości, gościnie i gościów programu.

- Witamy Panią Ministrę Krystynę Bochenek-Ciapka...
- Ja sobie wypraszam! Proszę nie traktować mnie jak jakąś lewaczkę! Jestem Panią minister!
- Najmocniej przepraszam, Pani minister! - tu szybko zanotowała poprawną formę - a po lewej stronie Pan Poseł Henryk Kleks...
- Jak Pani śmie! Od miesiąca przecież identyfikuję się jako kobieta! Przecież byłam tu kilka dni temu, czy Pani to robi celowo?
- Bardzo przepraszam, kilka dni temu miała Pani posłanka..
- Pani poseł!
- Przepraszam, miała pani poseł na sobie damskie ubranie, a dzis garnitur, więc sądziłam, że to już nieaktualne...
- Bardzo niekulturalnie jest oceniać ludzi po wyglądzie! Odmawia Pani prawa ubierać się kobiecie w męskie ubrania, jeśli leżą na niej lepiej?
- ma Pani poseł oczywiście rację - odparła redaktorka notując skrzętnie poprawną formę, ale zamarła przez chwilę i patrząc na czerwone ze złości oblicze Henryka dopytała - Pani Poseł Henryka Kleks...?
- Ależ Pani redaktor, proszę nie zmieniać dowolnie mojego imienia!To ja decyduję kim jestem, a nie imię nadane mi po urodzeniu! Skoro mężczyzna może mieć na drugie imię Maria, to ja jako kobieta dumnie noszę imię Henryk!
- ...Pani Poseł Henryk Kleks - kończy notować Grażyna, przeciera pot z czoła i kontynuuje - naszym kolejnym gość... eee.. wśród uczestników programu mamy też Panią profesor... Wiesławę Czaban
- Dobry wieczór! - odpowiada radośnie Pani profesor
- Dobry wieczór - odpowiedziała Grażyna notując jednoczesnie szybko, z wyraźnym, głośnym wydechem - oraz Pani magister Wanessa Kamila Bezdech-Bebech...
- Pani magisterka!
- Oczywiście, najmocniej przepraszam - odpowiedziała spokojnie Grażyna - Pani magisterka sobie życzy zwracać pełnym tytułem, z wszystkimi imionami i dwoma członkami nazwiska?
- Poproszę tylko o tytuł, drugie imię i nazwisko, Pełne!
- już notuje, Pani magisterka Kamila Bezdech-Bebech jest naszym przedostatnim gościem...
- gościnią!
- ...gością... to jest gościnią, witam serdecznie! A ostatnim z naszych gości i .. eeee.... gościń jest, mam nadzieję, Pani posłanka Bronisława Tworek-Paciorek ?
- Pani poseł.
- Jak Pani sobie życzy! - odparła z nieskrywaną ulgą Grażyna.
- Pani się nie szanuje, ani mnie, ani innych kobiet! Wspiera Pani patriarchat nie każąc mówić na siebie per posłanka! - wtrąciła nagle Pani magisterka (Wanessa)Kamila Bezdech-Bebech
- Hola! - wydarła się na te słowa Pani Poseł Henryk Kleks - Ja się identyfuje jako Pani Poseł i Pani mnie obraża! Czy ja jestem gorszą kobietą z tego powodu?
- Yyyy..
- Niestety nasz czas antenowy się skończył, ale na szczęście zanotowałam już jak się zwracać do naszych gości i gościń. Już jutro zajmiemy się palącym ostatnio nasz kraj tematem - czy Klauzula sumienia powinna być rozszerzona także na wypożyczalnie kajaków oraz kopalnie ołowiu. Dobranoc państwu!
#polityka #bekazlewactwa
  • 1