Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #skladamkomputer
#komputery
Będę niedługo kupować sobie komputer. Głównie jako maszyna do pisania/internetu/nauki/centrum multimedialne i okazjonalne granie. Zastanawiam się czy warto byłoby kupić części pod mini tower jako nigdy nie wykorzystam w pełni miejsca w mid tower i zawsze mi wadził taki duży klocek. Jaka byłaby strata wydajności przy takim samym budżecie? Ma ktoś mały komputer i mógłby się podzielić doświadczeniami?
  • 12
@Adrian00: nie ma żadnej straty wydajności, jedynie musisz uważać żeby się zmieścić ze wszystkim (sprawdzać wymiary karty graficznej, chłodzenia procesora), ja mam płytę główną mATX (taka wchodzi do mini tower) w obudowie leżącej (media center) i wszystko upchałem i śmiga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Adrian00: Jak kupisz obudowę, do której zmieścisz kartę z osobnym zasilaniem i obudowa ta będzie miała miejsce na zasilacz uniwersalnych rozmiarów ATX, to można tak zrobić i nie będzie różnicy między mini a mid, ale zawsze będzie cię coś limitowało prędzej czy później przy rozbudowie.
@10129: ah, tak. Z tego co widziałem na benchmarkach to wystarczy na obecne gry, w które gram. Później kupię sobie coś lepszego. A procesora potrzebuję teraz :)
W sumie to miałem ochotę kupić słabszy procek ale zobaczyłem, że rozdają za darmo The outer worlds jak się kupi lepszy. To kupiłem najtańszy, który podlegał pod promocję xD
@10129: Ah, widziałem, że kosztuje 5$. Nie wiedziałem o promocji. Jeszcze nie skorzystałem bo i tak na moim laptopie nie uruchomię niczego nowego. Btw. w ramach kupna procesora jak i karty graficznej dostanę 3 miesiące darmowego gamepassa.