Wpis z mikrobloga

#fotografia #pytanie #xiaomi #telefony Murki znacie jakiś ranking aparatów fotograficznych czy ogólnie modułów aparatów z telefonów komórkowych ? Chodzi mi o to czy np. lepszy będzie mój aparat w telefonie
Sony IMX586 Exmor RS Xiaomi Mi 9 lite czy mój stary zasłużony Nikon Coolpics L21 ? Patrząc pod względem MPx to oczywiście wygrywa aprat w telefonie 48MP vs 8 MP xD, technologicznie pewnie też, Nikon ma już 10 lat. Ale czy tylko Megapiksele się liczą ? W ogóle jest możliwe porównanie aparatu fotograficznego do modułu aparatu w telefonie ? Na co głównie patrzeć porównując parametry aparatów ?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@HaSSaN: Z aparatami w telefonach jest jeden szczegół - oprogramowanie które może mieć wpływ na ocenę jakości a nawet dochodzi sama aplikacja aparatu która może poprawiać coś (tak jak to w przypadku Google Camera)
  • Odpowiedz
@HaSSaN: megapiksele licza sie jedynie, jesli planujesz drukowac cos w badzo duzym formacie, na przyklad billboardy albo plakaty na pol sciany.
8 megapikseli daje obraz o jakosci 4K, a cokolwiek wiekszego i tak musi byc pomniejszone by byc wyswietlone na ekranie monitora.
W przypadku druku, aparat 8 megapikseli pozwala drukowac zdjecia 30cm x 20cm w 300 punktach na cal.
Malo kto na uzytek domowy potrzebuje tak wielkie zdjecia, wiec 8 megapikseli dla normalnego czlowieka to sporo.
Jesli sie planuje wycinac fragmenty zdjecia, to megapiksele moga sie przydac, ale nawet wtedy po wycieciu ledwie cwiartki z 8 megapikseli mozna spokojnie wydrukowac zdjecie 10x15cm w
  • Odpowiedz
@HaSSaN: Zdaje się że to robi i zapisuje zdjęcia 12MPX pomimo tego że ma sensor 48MPX poprzez pixel binning a wszystko ponad te 12MPX czyli zdjęcia w 48MPX powinny być interpolowane. A musisz wiedzieć, że zdjęcia w 48MPX rozdzielczości są tylko 2x większe na szerokość i na wysokość vs. te w 12MPX. Przejrzyj sobie w internecie, zwłaszcza na mgsm.pl bo tam jest dużo testów telefonów i są powstawiane zdjęcia w
  • Odpowiedz