Wpis z mikrobloga

Mam przeczucie, że ponowne przeliczenie głosów niczego nie zmieni i zarówno PiS jak i PO obejdą się smakiem. Zauważmy, że Konfederacja nie wystawiła kandydatów do senatu. To oczywiście moje domniemywanie, ale mogło być tak, że ludzie głosujący do sejmu na #konfederacja nie widząc ich reprezentantów na listach do senatu po prostu oddawali głos nieważny. Sam tak zrobiłem.

#polityka #wybory #bekazpisu #bekazpo
  • 13
  • Odpowiedz
@Primusek: Wg mnie jedyny gdzie moze cos zmienic to ten gdzie jeden z kandydatow mial przy nazwisku zle logo. To w polaczeniu z mala roznica wygranego daje podstawy do powtorzenia wyborow tam.
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: W TVP jakiś redaktor powiedział Bosakowi, że badania wskazują, że wyborcy Konfederacji częściej wybierali opozycję do Senatu, było to przy okazji jakiejś dyskusji na temat wyborów prezydenckich.
  • Odpowiedz
Okręg numer 9 - Konfederacja 13.10% ale przedstawiciel KO 52 więc bez znaczenia.
Okręg numer 10 - Konfederacja 7.74%. W tym okręgu wygrał przedstawiciel KO z wynikiem 45.76%. PiS miał tutaj 41%.
Okręg numer 27 - Konfederacja 11.20% ale przedstawiciel PiS 52 więc bez znaczenia.
Okręg numer 35 - Konfederacja 12.54% ale przedstawiciel PiS 58 więc bez znaczenia.
Okręg numer 50 - Konfederacja 11.01% ale przedstawiciel PiS 57 więc bez znaczenia.
Okręg
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Tego nie możesz być pewnym, moim zdaniem na Konfederację głosowali głównie ludzie, którzy mają dosyć pisowskiego rozdawnictwa i mają ogromne obawy dotyczące chociażby podwyższania składek ZUS, płacy minimalnej i podatków, z tego powodu mniejszym złem dla nich mogła być KO, tak było w moim przypadku.
  • Odpowiedz
@denzelkowal: Ja się z tobą zgadzam. Zwracam jednak uwagę że elektorat Konfy to też konserwy. Szczególnie takie które są zawiedzione PiSem. Ciężko ocenić jak to się rozłożyło w senacie. z rozpiski wyżej widać jednak że przynajmniej w okręgu numer 92 było bardzo blisko.
  • Odpowiedz