Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie
Mój zestaw:

1.Zrób kilka przykładowych zadań z gwiazdką z podręcznika do matematyki ze szkoły średniej lub gimnazjum.

2. Zbierz grupkę znajomych i wybierzcie się do lasu zebrać śmieci, znalezione puszki, butelki oddajcie do skupu i pochwal się ile zarobiłeś ;)

3. Wypróbuj 3 przepisy z dynią w roli głównej.


Myślałem o zrobieniu zadania nr 1 ... maturę z matmy zdawałem w roku 2000 ... szmat czasu temu. Wówczas jako jeden z nielicznych dostałem ocenę celującą :D Chciałem sobie przypomnieć zdania ... ale jak zwykle trochę brak czasu.
Niedziela to czas z rodziną, więc ... zmodyfikowałem odrobinę zadanie nr 2 i wziąłem swoje dzieciaki (lev. 11, 7 i 5) + dzieciaka brata i poszliśmy sprzątać plażę i las przy plaży między Jastrzębią Górą i Ostrowem.
W sumie zebraliśmy 5 worków śmieci. 4 pełne worki w jedną stronę i 1 worek w drodze powrotnej.
Dzieciaki zafascynowane. Nie myślałem że będzie to taka dobra zabawa dla nich.
Dodatkowo ludzie się na nas trochę dziwnie patrzeli, ale chyba fajny taki trend. Bardzie z podziwem (tak myślę ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

W każdym razie sądzę że to nie ostatni raz W następny weekend chcemy posprzątać brzegi zatoki w okolicach Pucka, Rzucewa i Osłonina ... Jako że to jeszcze w trakcie trwania #mirkowyzwanie to może też wrzucę jakąś fotkę.

Fotka z dzisiejszego zbioru - pierwsze 3 worki
Pobierz Konki - #mirkowyzwanie
Mój zestaw:
 1.Zrób kilka przykładowych zadań z gwiazdką z po...
źródło: comment_NKXIesIrxZ0UXzzfOpgvkarUVQrlAODN.jpg
  • 3
ludzie się na nas trochę dziwnie patrzeli


@Konki: kiedyś sprzątnęłam butelki i puszki rozrzucone na końcu mojej ulicy przez meneli. Wracając do domu spotkałam sąsiada. Myślał, że mam grzyby w wielkim worku i chciał zajrzeć. Gdy powiedziałam, co tam mam, obszedł mnie największym możliwym (na naszej wąskiej ulicy) łukiem, jakbym mogła go czymś zarazić i nie odezwał się ani słowem. Do dzisiaj mnie to bawi.

Dobra robota ( ͡° ͜
@brand_new_brain: w niedzielę skupy nieczynne, a mi się nie chciało z tym jeździć. Żulki się ucieszą że będą miały wszystko w jednym miejscu. Butelki były tylko bezzwrotne (kilka ich było), za to puszek dość sporo, ale też bez żadnego szału. Może następnym razem - chociaż butelki - akurat będzie niedziela handlowa to może jakiś sklep przyjmie bez paragonu :)
Na plaży to głównie jednak plastiki (worki, siatki, butelki, zakrętki, patyczki od