Wpis z mikrobloga

@jgoluch: czemu nie ostrzy? Może po prostu kup extender? ja musiałem do T7 astro 45 mm mieć. Mam więc 30mm GSO i drugą 30mm ktora mi na tokarce o połowe scieli
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dantey: Tak serio to wszystko zależy od zestawu. Jeśli używasz kolorowej kamery za OAGiem, to będzie potrzebna przedłużka lub nosek kamerki żeby wyostrzyć obraz na kamerce guide.
Gorzej jest przy głównej kamerze mono, wtedy OAG należy zainstalować przed kołem filtrowym, a to bardzo wpływa na backfocus.
W moim przypadku potrzebuje mieć matrycę kamerki guide nieco bliżej pryzmatu.
Dlatego też chcę zmienić na jakąś wersję "mini"/okularową.
Najlepsza byłaby tu Lodestar, ale
  • Odpowiedz
@jgoluch: A nie na odwrót? Tor optyczny pryzmat-matryca guide musi byc identyczny jak ten do kamery głownej, to powinieneś mieć właśnie dużo wyżej kamere. Ja miałem taka sytuacje właśnie. W kolorowej nie ma koła więc tor jest dużo krótszy więc wtedy bym sie skłaniał, że kamerka musi być niżej osadzona.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dantey tak, już się sam zakrecilem. Tor optyczny obydwu kamer musi byc równy. U mnie jest to 58mm. ASI+OAG+złączki (za flattenerem) przekraczają ten dystans. Pierwsze co to tez próbowałem z extenderem... Nie ostrzyło...
  • Odpowiedz
@jgoluch: Hmm u Ciebie bardzo płytko siedzi kamera przy kole. Dziwne że Ci nie ostrzy. Wygląda jakby miały podobny dystans. U mnie jest strasznie długa złączka pomiędzy oag a kołem musiałem bardzo dużo dokładać, ale się udało.
  • Odpowiedz