Wpis z mikrobloga

Kupiłam sobie tran z wątroby dorsza i zamierzam włączyć łyżkę dziennie do diety. Jeżeli ktoś poszukuje, to kupiłam taki jak widać na zdjęciu, i ma on bardzo neutralny smak, dopiero jak się przełknie, to gdzieś tam rybę wyczuwasz na końcu, ale wystarczy popić i jest spoko. Tran z wątroby dorsza to:

- Omega 3
- witamina A
- witamina D (w tym konkretnie jest bardzo dużo, przyda się na zimę)
- witamina E

Cena tego, który kupiłam: około 18 zł w Lublinie, 250 ml (zalecana dawka to 5 ml dziennie). Są też kapsułki, ale nie wiem, w jakiej cenie.

#keto #dieta #carnivore
BarkaMleczna - Kupiłam sobie tran z wątroby dorsza i zamierzam włączyć łyżkę dziennie...

źródło: comment_qZ5jAHfRLNxocoyvROfRbOsDi32xO0kX.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@Victim: to prawda, lepiej pić cytrynowy niż nie pić w ogóle, ale tak jak mówię, mi nie przeszkadza :) zresztą czytałam, że właśnie po tym można rozpoznać olej dobrej jakości, że ma neutralny smak, i ten taki właśnie ma.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Problem w tym, że ten sposób - suplementacja oleju rybnego - zdaje się nie działać. Tzn. indeks rośnie, ale zachorowania np. na naczyniówki nie maleją. Jedno na co faktycznie działa, to oparzenia słoneczne. Ale oprócz tego podejrzewam, że indeks omega-3 jest niebezpośrednim wyznacznikiem tego, jak mało olejów nasiennych człowiek je. Nie jedząc żadnych indeks sam z siebie będzie około 8-9%, czyli w dobrej kategorii.

Z drugiej strony, może jedzeine
  • Odpowiedz