Wpis z mikrobloga

ehh ten dziwny uczuć kiedy idziesz do sklepu w #polska xD To uczucie jakby nikt o nic nie dbał, jakby każdy miał w dupie że włazisz do sklepu, bo nawet dzień dobry sami z siebie rzadko powiedzą xD Ten uczuć kiedy nie chcą nawiązywać kontaktu wzrokowego i se myślisz, że może jesteś brzydki albo po kuj im zawracasz gitarę lepiej chłopie żebyś nie przychodził xD Ten uczuć kiedy się zapominasz, że jesteś na wschodzie europy i starasz się nawiązać jakiś kontakt cztero-oczny a ludzie patrzą się na ciebie jak na zdesperowanego debila xD Ten widok i ten uczuć kiedy widzisz, jak maluje się na ich polskich twarzach odrzucenie i lekka odraza do ciebie xD Boś śmiał chcieć zachować jakieś minimum kultury.
A w #zagranico w #niemcy nawet pracownik sklepu się z tobą przywita i pożegna.



#emigracja #polakicebulaki #bekazpodludzi #przemyslenia
  • 9
@KolorBezKoloru: @tomosano: Bywając od czasu do czasu w Polsce,jedyne co rzuca mi się w oczy to #!$%@? albo zrezygnowany wzork sprzedawców. Nie dziwię im się,wyprowac sobie żyły za 400-500 EUR i użerać się z robactwem które myśli że jak wyda w sklepie 10zl to jest królem świata i tylko po rękach całować - wiem bo sam robiłem trochę w handlu w PL. Jak zdarzy się już jakiś uśmiech to od
Wraca taki później (niewiadomo po co) do kraju i myśli, że się unosi kilkanaście cm ponad chodnikami - emigrant z dolarami - dorobiony. Śmieszne


@tupac321: Gdybyś była facetem to bym ci napisał że się z wujem na rozum zamieniłaś. Wracać? Po co? Żeby umrzeć ma raka z powodu zatrutego powietrza,jedzenia. Żeby biedować za śmieszna pensje a ceny żywności są już droższe niż na zachodzie. Jestem masochistą ale nie samobójca xD
@generalnyprzeglad: A ja nie lubie tego sztucznego uśmiechania się w Niemczech. W Polsce to wiem, że jak ktoś się do mnie uśmiecha, to jest to szczery uśmiech. W Niemczech jest to wymagane. Wręcz presja społeczna. Kto tak nie robi, to jest gorszy.
@generalnyprzeglad: wchodzisz do busa - hallo do kierowcy, na kasie w najbiedniejszym sklpie zawsze schönen Tag, przechodzisz obok sprzataczki - guten Morgen, a jak masz psa to dwie dzielnice sie z toba witaja gdy cie tylko widza :) fajne, tez to lubie, zwlaszcza okres swiateczny gdy wszyscy zycza wesolych swiat sobie nawzajem i wszedzie, jak w filmach. Mi na bozenarodzenie w PL w biedrze wymsklo sie wesolych swiat do kasjerski to