Wpis z mikrobloga

@makoluck: wyrzuć te buty do biegania, załóż jakieś stabilne. Na dole odrywasz pięty, mimo podbicia. Mało biodra, mało stabilności. Sztanga nie idzie piono, po jakimś torze, tylko takim wężem
  • Odpowiedz
@makoluck: zrób też filmik od tyłu albo od przodu, bo tutaj nie widać czy masz kolana szeroko, czy blisko siebie.

Ja nie jestem specjalistą, ale komuś kto wie dobrze może się przydać też z innej perspektywy widok.
  • Odpowiedz
Dzięki!
No właśnie nie wiem za bardzo jak przeciwdziałać temu odrywaniu pięt. Bardzo często w dolnej fazie buja mnie do przodu pomimo tego, że staram się spinać brzuch i wciskać biodra do przodu.
  • Odpowiedz
@makoluck: stopa ma być aktywna przy przysiadzie, masz rotować nogę, "rozrywać" ziemię przy wstawaniu. Squat university ma nagrywkę o tym, szukaj frazy tripod foot. Kontrolowanwana ekscentryka zamiast b---y w dół też powinna pomóc. IMHO b-----z w dół, na dole spinasz się żeby wstać, stąd to zachwianie sztangi + przechylenie do przodu. Co się dzieje przy cięższych siadach?
  • Odpowiedz
@deshix: Dzięki wielkie. Obejrzę i postaram się coś z tego wyciągnąć.
Jeśli chodzi o cięższe siady to póki co nie robiłem maksów. Jadę greyskullem i progresuję z tygodnia na tydzień.
  • Odpowiedz
@makoluck: ok super. Dobry plan. Co do techniki, to grunt to imo nie robić sobie krzywdy i starać się progresować. Bo skupienie na 100% "idealnym" przysiadzie wg jakiegoś mędrca z internetu może prowadzić do stagnacji. Chyba dość wąsko stoisz, takie przynajmniej wrażenie, to też może być jedna z przyczyn tego "bujania", brak stabilności, no ale to juz pisałem
  • Odpowiedz
@deshix: Następnym razem zrobię jakiś filmik z innej perspektywy.
A wracając do Twojego pytania o cięższe siady, to mogę jedynie odnieść się gdy robię serię amrap, gdzie ostatnie powtórzenia wchodzą bardzo ciężko i tutaj efekt 'lecenia do przodu' jest silniejszy niż przy pierwszych powtórzeniach.
  • Odpowiedz
@makoluck: Ok, masz jakieś trampki? Spróbuj w nich siadać + materiał o stopie. Z kryształowej kuli wróżę, że przy siadzie bliskim maxa, albo skończy się "good morning squat" - pół biedy, albo polecisz do przodu, więc dobrze, że nie planujesz tych prób :)
  • Odpowiedz
że powinienem na jakiś czas zająć się tylko techniką i nie dokładać. Dobrze myślę??


@makoluck: Tak... ale nie przez np 3 miesiące heh tylkonp tydzień, a w drugim tygodniu zacząć od bardzo zaniżonego maksa i bardzo powoli na spokojnie progresować. Celować w progresje głównie w technice tak bym powiedział.

Wszystkiego można się szybko nauczyć zależy jak bardzo chcesz, jak będziesz katował hip hinge oraz wall squats w domu codziennie, to
  • Odpowiedz
@makoluck: Twoje kolana za daleko wychodzą. Nie mogą iść dalej niż palce u stóp. Sztange powinnieneś podnosić w prostej linii przez całe powtórzenie, a przez to że tak daleko twoje kolana idą sztanga idzie trochę do przodu i tracisz balans. Poza tym odrywasz pięte od ziemi.
  • Odpowiedz