Wpis z mikrobloga

Dzięki!
No właśnie nie wiem za bardzo jak przeciwdziałać temu odrywaniu pięt. Bardzo często w dolnej fazie buja mnie do przodu pomimo tego, że staram się spinać brzuch i wciskać biodra do przodu.
@makoluck: stopa ma być aktywna przy przysiadzie, masz rotować nogę, "rozrywać" ziemię przy wstawaniu. Squat university ma nagrywkę o tym, szukaj frazy tripod foot. Kontrolowanwana ekscentryka zamiast bomby w dół też powinna pomóc. IMHO bombisz w dół, na dole spinasz się żeby wstać, stąd to zachwianie sztangi + przechylenie do przodu. Co się dzieje przy cięższych siadach?
@deshix: Dzięki wielkie. Obejrzę i postaram się coś z tego wyciągnąć.
Jeśli chodzi o cięższe siady to póki co nie robiłem maksów. Jadę greyskullem i progresuję z tygodnia na tydzień.
@makoluck: ok super. Dobry plan. Co do techniki, to grunt to imo nie robić sobie krzywdy i starać się progresować. Bo skupienie na 100% "idealnym" przysiadzie wg jakiegoś mędrca z internetu może prowadzić do stagnacji. Chyba dość wąsko stoisz, takie przynajmniej wrażenie, to też może być jedna z przyczyn tego "bujania", brak stabilności, no ale to juz pisałem
@deshix: Następnym razem zrobię jakiś filmik z innej perspektywy.
A wracając do Twojego pytania o cięższe siady, to mogę jedynie odnieść się gdy robię serię amrap, gdzie ostatnie powtórzenia wchodzą bardzo ciężko i tutaj efekt 'lecenia do przodu' jest silniejszy niż przy pierwszych powtórzeniach.
@makoluck: Ok, masz jakieś trampki? Spróbuj w nich siadać + materiał o stopie. Z kryształowej kuli wróżę, że przy siadzie bliskim maxa, albo skończy się "good morning squat" - pół biedy, albo polecisz do przodu, więc dobrze, że nie planujesz tych prób :)
że powinienem na jakiś czas zająć się tylko techniką i nie dokładać. Dobrze myślę??


@makoluck: Tak... ale nie przez np 3 miesiące heh tylkonp tydzień, a w drugim tygodniu zacząć od bardzo zaniżonego maksa i bardzo powoli na spokojnie progresować. Celować w progresje głównie w technice tak bym powiedział.

Wszystkiego można się szybko nauczyć zależy jak bardzo chcesz, jak będziesz katował hip hinge oraz wall squats w domu codziennie, to momentalnie
@makoluck: Twoje kolana za daleko wychodzą. Nie mogą iść dalej niż palce u stóp. Sztange powinnieneś podnosić w prostej linii przez całe powtórzenie, a przez to że tak daleko twoje kolana idą sztanga idzie trochę do przodu i tracisz balans. Poza tym odrywasz pięte od ziemi.