Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zakupiłem w końcu dom z rynku wtórnego. Trochę już w niego włożyłem plnow i prócz zauważenia braku jakiejkolwiek wiedzy w kwestii remontów czy hydrauliki, elektryki poprzedniego właściciela większych wad nie zauważyłem aż do dziś. Po zakręceniu dopływu wody do wodomierza dla ogrodu nie leci mi zimna woda w kuchni. Czy coś mi grozi? Czy mogę poprzedniego właściciela prosić o kasę na naprawę? W końcu zataił przed mną tak poważną usterkę która jest wykroczeniem. #prawo #budujzwykopem #kiciochpyta #dom #remont

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: tak jak już ktoś wcześniej pytał... masz kanalizację? Bo jeżeli nie to ten licznik jest tylko po to, żebyś mniej więcej wiedział ile wody zużywasz w ogrodzie, ale nie służy do rozliczeń. Jeżeli masz kanalizację to już problem (jeżeli masz ten licznik wyszczególniony na rachunkach za wodę i kanalizę). Zadzwoń do wodociągów, anonimowo :) i wyłóż kawę na ławę, tak po prostu. Pytaj przede wszystkim o swoją sytuację prawną, jak
@geszue: ale jakie odkręcanie w wodociągach? To jest za wodomierzem, nie potrzebujesz do przerobienia tego niczyjej zgody. Możesz zrobić sam, możesz zatrudnić dowolnego Mietka Hydraulika. I tak bym polecał zrobić. Przywrócić na własną rękę stan zgodny z prawem, tj przepiąć kuchnię za wodomierz "do celów bytowych". To pewnie będzie z kilkadziesiąt, może małe kilkaset zł. Chyba że to z jakiegoś powodu wymaga np prucia podłogi kucia itd.

#!$%@? w dupę cwaniakowi,