Wpis z mikrobloga

Hej,
jestem w trakcie procesu wykanczania domu.
Mam problem z dostepem do pradu w pokojach na pietrze, otoz podlaczajac wlacznik swiatla czy tez gniazdko, nie ma w nim pradu.
Deweloper powiedzial mi, ze aby w gniazdku/wlaczniku polecial prad, musza byc podlaczone wszystkie gniazdka, bo podobno kabel z faza przechodzi z jednego gniazdka i potem od gniazdka musi isc do kolejnego, itp.
Myslalem, ze podlacze wszystkie wlaczniki/gniazdka, ale nie wiem czy dam rade to zrobic.
Czy taka instalacja jest w ogole normalna? Jest jakis sposob, aby to ogarnac?

#elektryka #prad #instalacjaelektryczna #dom #remontujzwykopem
  • 9
@KrwawyKefir: @wypokowy_expert:
Aha, no faktycznie w niektorych puszkach na wlacznik/gniazdko jest pelno roznych zlaczek.
A taki rodzaj instalacji jest w ogole standardowy, czy to wynika z oszczednosci?

Czyli rozumiem, ze jest to do ogarniecia? Jesli w puszce mam 2 brazowe kable, neutralny i ochronny, to rozumiem, ze w jednym brazowym jest napiecie, a drugi jest po to, aby te napiecie poszlo do kolejnego gniazdka, tak? Oba wsadzam do gniazdka, w
A taki rodzaj instalacji jest w ogole standardowy, czy to wynika z oszczednosci?


@tertex: Ta instalacja jest nawet droższa, bo więcej kabla trzeba zużyć. Ale jest też bardziej estetyczna bo nie ma osobnych puszek połączeniowych i łatwiejsza w naprawie bo nie trzeba szukać zamalowanych puszek.

Jesli w puszce mam 2 brazowe kable, neutralny i ochronny, to rozumiem, ze w jednym brazowym jest napiecie, a drugi jest po to, aby te napiecie