Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Reiter: jeśli sprawdzisz ile osób się zarejestrowało do głosowania w USA to się dowiesz ze to powtarzany od lat mit wielkiej polonii z USA. Tam głosuje kilka tysięcy ludzi to wszystko... ma to marginalne znaczenie.
@FantaZy: Dałem USA jako przykład. W Anglii też jest dużo polaków, można by długo wymieniać kraje, gdzie rodaków mamy dużo.

Nie jest ważna ilość i miejsce, tylko paradoks, że ktoś głosuje, a nie mieszka w swoim kraju.
warto prowadzić taką politykę zagraniczną, w której ludzie, którzy wyjechali z Polski mają silne związki z krajem. Nie raz uratowało to nam jako państwu dupę. Wiele razy Polacy z zagranicy pomagali tym z kraju, kiedy było naprawdę źle.


@Bordomir: przykłady?
@Reiter pomoc Polonii w czasie wszystkich konfliktów w ucieczce, naciski po I wojnie światowej na odzyskanie niepodległości, nasi wielcy kultury, piszący z Paryża. Mogę Ci podać bardziej żywotne przykłady ze świata - diaspora żydowska w USA, która zapewniła wszystkim żydom na świecie bezpieczeństwo kraju - Izraela.
@Reiter: tyle ze jest roznica miedzy tymi z usa co tam juz siedza ktores pokolenie i dalej glosuja, a miedzy tymi ktorych zycie w polsce po X latach zmusilo zeby na jakis czas wyjechać. Sporo ludzi chętnie by wrocilo i interesuje się losami kraju.
Jesli nigdy nie musiales emigrowac to pewnie i tak nie zrozumiesz.
No i jeszcze tylko powiem, że nie jesteśmy tak licznym, żeby odcinać się od naszych rodaków
pomoc Polonii w czasie wszystkich konfliktów w ucieczce, naciski po I wojnie światowej na odzyskanie niepodległości, nasi wielcy kultury, piszący z Paryża. Mogę Ci podać bardziej żywotne przykłady ze świata - diaspora żydowska w USA, która zapewniła wszystkim żydom na świecie bezpieczeństwo kraju - Izraela.


@Bordomir: Jak Polonia pomagała w czasie wszystkich konfliktów i których? Proszę wymienić.
Po I Wojnie światowej odzyskaliśmy niepodległość ze względu przegranej przez Rosję i Niemcy.

Jedyne