Wpis z mikrobloga

#gry #pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #nostalgia #informatyka #pomocy

Szukam gry, w którą grałem pod koniec lat 90. Nie wiem jak określić rodzaj tej gry. To był tak jakby symulator policji. Gameplay jakby filmowy. Wyglądało to tak, że leciał sobie film z jakiejś akcji, na przykład z wejścia do fabryki i myszką strzelało się do przestępców, należało ich zabić wszystkich. Z różnych stron, z różnych przeszkód wychodzili. Czasami wyskoczył jakiś cywil - jego zabicie oznaczało koniec gry. Można było też zostać zabitym przez przestępce. Gdy zabiło się wszystkich powiała się nowa sceneria.

- gra została wydana wydaje mi się między 1990 - 2000 rokiem,
- działała pod Windows 98,

Gra ta krążyła u nas na wiosce, była to jedna z nielicznych, która była oryginalna - płyta. Możliwe, że przywiózł ją ktoś wówczas z zagranicy.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Crime Patrol


@peszmerd: prawdopodobnie gra była dystrybuowana tylko na terenie USA, stąd jej mała popularność. Ktoś ze znajomych być może ją dostał z Ameryki, bo pamiętam jeszcze oryginalne pudełko, w połowie lat 90, zrobiła na nas wrażenie i później jak "przepadała" nigdy nie znalazłem o niej informacji, nawet na różnych portalach ze starymi grami, na YouTubie. Od czasu do czasu sobie przypominałem o niej i próbowałem szukać, dzisiaj się udało,
  • Odpowiedz