Wpis z mikrobloga

#xiaomi #telefony Mirki chyba po ponad 3 latach użytkowania mojego Redmi Note 3 Pro padła w końcu w nim bateria, od kilku miesięcy miałem taki problem, że telefon wyłączał się bo bateria rozładowana, wystarczyło podłączyć go na 5 min i po włączeniu okazywało się, że stan naładowania baterii to nr 40% (pewnie błędnie pokazywało ten stan). Ale jakoś tak sobie działałem na nim ładując go co noc. Aż wczoraj zapomniałem podłączyć, później podłączyłem go na chwilę (15min może). Zadzwoniłem z niego i padł, podłączyłem w domu do ładowarki i od razu chciałem włączyć więc pojawiło się logo MI ale tel się nie włączył pod ładowarką już. Teraz po podłączeniu miga czerwona dioda, pod ładowarką której używałem w domu po 1 minucie dioda gasła, pod komputerem gasła po 5-7 minutach. W pracy podączyłem pod ładowarkę 1,8A 5V, i ładował się tak z migającą diodą z 1,5h po czym znowu dioda zgasła, po odpięciu i ponownym podłączeniu dioda migała już tylko z 3 min. Chciałbym kupić inna tanią baterię, żeby zobaczyć czy to wina tego ale najtańsza do Redmi note 3 pro na allegro kosztuje 60zł a do Redmi note 3 są już (niby oryginalne xD) za 25zł, moje pytanie czy bateria z RN3 będzie pasowała do RN3P z tego co widzę są to te same baterie. Co ewentualnie innego polecacie żeby sprawdzić czy wskrzesić starą baterię ?
  • 8
marecki22 37 sek. temu0

@HaSSaN: Pasuje. Baterie przetestuj przed montażem ( wklejeniem ) dla ewentualnego zwrotu


@marecki22: O hui to ją się wkleja ? Mam nadzieję, ze wymiana nie jest zbyt skomplikwana xD