Wpis z mikrobloga

Sa tu moze jacys spece od drzwi/oscieznic?
Mam otwor drzwiowy 90cm szerokosci x 208cm wysokosci.
Zastanawiam sie jaka tu wsadzic oscieznice. Wydaje mi sie, ze jedyna opcja to oscieznica stala, bo regulowana tam sie nie zmiesci, poniewaz nie ma miejsca na opaske.
Z drugiej strony oscieznica stala na drzwi 80 potrzebuje chyba szerszy otwor niz 90cm?
Inna opcja to walnac pare plyt gipsowych, aby zrobic miejsce na opaske w oscieznicy regulowanej i wrzucic mniejsze drzwi 70tki.
Co o tym myslicie?

#remont #remontujzwykopem #drzwi #dom #budowadomu #budownictwo
tertex - Sa tu moze jacys spece od drzwi/oscieznic?
Mam otwor drzwiowy 90cm szerokos...

źródło: comment_7JMWSes6UID03EmT7TEY2xkewe7dJtpD.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tertex: dokladasz węgarek, zmniejszając otwór do 88cm, zamawiają drzwi z opaska 6cm i na styk powinny się zmieścić opaski w rogu. Stała wymaga większych otworów niż regulowana, może Ci nie wejść. Albo najbezpieczniejsze rozwiazanie, zmniejszasz otwór do 78cm i bez problemu montujesz.
  • Odpowiedz
@geszue: @darowiec: niestety opcja z wegarkiem na drzwi 80tki odpada, bo z drugiej strony otworu jest ten sam problem i tez trzeba by dorobic wegarek. Czyli pozostaje opcja ze zmniejszeniem otworu do 78cm i wrzucenie oscieznicy regulowanej pod drzwi 70tki. A co myslicie o oscieznicy stalej pod drzwi 80tki? Nie weszlaby do otworu 90cm?
  • Odpowiedz
@RobertKowalski: nie wiedzialem, ze mozna dorobic drzwi do otworu. Tylko to sie troche mija z celem, bo aby zamontowac oscieznice regulowana i tak bede musial zmniejszyc otwor, aby zmiescily sie opaski. A jak juz bede zmniejszal, to juz chyba lepiej zmniejszyc na tyle, aby zmiescic oscieznice pod drzwi 70tki.
  • Odpowiedz
@darowiec: aha, dzieki. Jeszcze to sprawdze, ale wydaje mi sie, ze poszerzeniem otworu o 1cm z wysokosci i szerokosci nie powinno byc wiekszego problemu.
  • Odpowiedz