Wpis z mikrobloga

  • 421
Cześć, Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°) A taką torbę ostatnio skończyłem szyć. Robiłem ją prawie miesiąc, bo tylko w weekendy mam dostęp do narzędzi ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zajęła mi 34 godziny, poszedł na nią grubo ponad metr kwadratowy skóry i bardzo dużo nici.

Wymiary:
Szerokość: 400mm
Wysokość: 300mm
Głębokość: 195mm

Zakładam autorski tag: #droppaleather

#leatherworking #handmade #diy #rekodzielo #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_84pb5L7qiupSJqZAzJWn22KjfTNz5Nqw.jpg
  • 63
@Droppa: wlasciwie to jak zaczac taka przygode z praca w skorze? Szukalem jakiej opcji nauczenia sie kaletnictwa w Warszawie ale cos slabo mi poszlo. Bardziej chcialbym dla siebie cos podlubac w wolnym czasie zeby odreagowac zycie ;-) Ale samemu tak zaczac to nie mam checi, gdyby ktos pokazal mi podstawy, wpoil troche teorii to chetniej bym sie w temacie sprawdzil. Piekna ta torba swoja droga ;-)
@jastrzabnakonarze: Pisałem o tym w moim poprzednim wpisie, pozwól zatem, że po prostu to wkleję.

- Jaki jest koszt wejścia w kaletnictwo? Jakie są potrzebne narzędzia?
- Szczerze powiedziawszy kiedyś myślałem, że do kaletnictwa potrzeba bardzo dużo drogich narzędzi. Teraz wiem, że wystarczy: nóż tapicerski (bo tani), metalowa linijka, mata do cięcia (nawet mała, A4), nożyczki (czasem się przydają), kilka igieł, nici, szpilorek, wybijaki pod szew, wybijak rewolwerowy do otworów, artykuły
@Droppa: generalnie cena 200-250zl nie jest specjalnie wysoka. Wiecej wydawalem w tydzien na alko i inne uzywki ale juz dlugo tego nie robie. Chodzi mi to kaletnictwo po glowie dluzszy czas bo wydaje mi sie wlasnie takim kompaktowym hobby gdzie nie musze miec hali produkcyjnej a wolne biurko. Kiedys lubilem szyc, obszywac, docinac itp i mysle ze moglbym do tego wrocic.
@DOgi: Szyje się długo, ciężko, monotonnie. Na torby nada się jakakolwiek skóra garbowana roślinnie od 2.5mm grubości wzwyż (albo skóra chromowa usztywniana np. tekturą). Tu mamy 3mm. Sam projektuję wszystkie wykroje.
@kusznier: Nie zapominajmy o kosztach materiałów, które wynoszą około 225 zł :D Czyli biorę 15 zł/h. Żądał bym więcej, ale kiedy to by się sprzedało w Polsce? Próbuję się otworzyć na rynek zachodni, gdzie mógłbym taką torbę sprzedać za jakieś 600-700 dolarów, co by dawało już bardzo ładny zarobek przy czterech, pięciu takich torbach na miesiąc, a po zautomatyzowaniu pracy to już w ogóle byłby kosmos.