Wpis z mikrobloga

Na Twitterze amerykańskiego towarzystwa kardiologicznego, pojawiła się właśnie taką oto propozycja "zdrowego śniadanka". Węgle z dodatkiem cukru i fruktozy, ale koniecznie chude mleko!

To jest zbrodnia na ludzkości, ale z zadowoleniem czytam komentarze pod tym postem, które ogólnie można streścić jako "chyba was p------o".

#keto #dieta #zdrowie
BarkaMleczna - Na Twitterze amerykańskiego towarzystwa kardiologicznego, pojawiła się...

źródło: comment_TVsObCJuUAz9EDlU0Fpi7Y1Iib4piFPq.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@BarkaMleczna: od pół roku moje śniadania to w większości owoce (melony, banany), do obiadu jem też same owoce, a czasami jak ktoś przyniesie do biura słodycze, to i one. Nie jem prawie mięsa, jajek i serów. Porównując z zeszłym rokiem, kiedy to na śniadanie jadłem jajka, bułkę z szynką, a obiad koniecznie z mięsem, przy podobnej ilości aktywności fizycznej zgubiłem 15kg. Cukier zawierający się w tym daniu nie jest tym
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: A ja zem ten freak, który przy 600 Ww ma lepszą wrażliwość insulinową od osób zamkniętych w ketozie, ja to jednak mam gen ¯\(ツ)_/¯. Co do tematu nie było by tragedii jakby trochę mniej fruktozy dowalić, jakieś źródło białka i więcej tłuszczy. Taka instytucja powinna bardziej przemyśleć taki post, choć znając życie wrzucone to było przez jakaś firmę PR zewnętrzną do obsługi social mediów ¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: To jest mix ww złożonych z prostymi, brak białka niestety, ale wciąż jeśli w posiłku i w całej diecie jest mało tłuszczu, a szczególnie nasyconego/trans, a więcej zdrowych tłuszczów nie powodujących stanów zapalnych, nie usztywniających błon komórkowych a tym samym nie psujących wrażliwości insulinowej, a sam posiłek jest porcją dla niemowlaka( sugerowane 4 porcje z takiej ilości), to co miałoby się złego stać? To ilość jest szkodliwa, a nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@BarkaMleczna: trochę nie przesadzasz?
Przecież to jest całkiem spoko śniadanie, szczególnie jak porównać z typowym posiłkiem Amerykanina. Jedyny zarzut to powielanie mitu o odtłuszczonym mleku.
No i co za p---------e, że sam cukier. Cukier to węglowodany ale nie wszystkie węglowodany to cukier. Sam jem często dokładnie takie śniadanie tylko z cynamonem zamiast miodu.
Warto zwrócić uwagę, że to jest porcja na 4 osoby, czyli kalorycznie na osobę będzie spoko, szczególnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Nattana to śniadanie to sam cukier. Równie dobrze możesz zjeść Snickersa i będzie to tak samo zdrowe

@BarkaMleczna: takimi wpisami jak ten pokazujesz tylko swój fanatyzm. Przy całym moim szacunku do keto, jaki kurła snickers?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
to jak wygląda Twoim zdaniem idealne, zdrowe śniadanie? bez ironii, serio pytam

@seshh:

@BarkaMleczna:

tłuszcze pochodzenia zwierzęcego i białko. Pozwala na utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi, daje energię na długie godziny (a nie chwilowowy skok insuliny i zapaść po godzinie), ma najlepiej przyswajalne składniki odżywcze. Oczywiście najlepiej żeby były to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BarkaMleczna: Tłuszcze zwierzęce na śniadanie obiad i kolację dla osób z chorobami kardiologicznymi xD Gratuluję po prostu.

@MinnieMouse0: wbrew pozorom, to może zadziałać ale trzeba być konskwetnym i wtedy faktycznie trzymać nisko węglowodany.
Niestety nie ma złotej reguły (patrz: moje poprzednie komentarze), bo na niektórych lepiej działa low fat / high carb.
Co zazwyczaj uniwersalnie działa słabo na większość to high carb / high fat w połączeniu z
  • Odpowiedz
umarli


@szpongiel: No i umierają, a przedstawianie ich jako okazy zdrowia to idiotyzm xD Wg badania z 1965 roku średnia długość ich życia to oszałamiające... 32 LATA. Samo zdrowie xD
  • Odpowiedz