Wpis z mikrobloga

Hakerzy z #linux!
Czy znacie "Prosta ekonomia"? Taka strona i kanał na YT popularyzujący ekonomię przez wyjaśnienie mechanizmów rynkowych. W naukowy sposób uzasadniają dlaczego #socjalizm nie działa.

Sęk w tym, że myślę czy nie założyć kanału na YT i strony na FB (i innych portalach), która popularyzowałaby wolne oprogramowanie. Na razie wrzucałbym wywiady ze #stallman i produkował takie grafiki na media społecznościowe (na wykop też, wiem, że jestem z tego znany ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ale docelowo na kanale chciałbym wykrzykiwać swoje bzdury o GNU/Linux. Co sądzicie o pomyśle? Prawie na pewno założę kanał, ale czekam na uwagi.

2 Sprawa. Jak to nazwać? Mam kilka propozycji. Jeśli macie własne to podajcie w komentarzach :)

#bojowkalinux

Nazwa kanłu na YT

  • LinuxPoLudzku 42.9% (51)
  • PoProstuLinux 21.8% (26)
  • Prosty Linux 12.6% (15)
  • LinuxLudzkimGłosem 22.7% (27)

Oddanych głosów: 119

  • 40
Szanowny @WykresFunkcji: bo to ogromna nisza (wpisz linux na YT, wyskoczy ci zmaslo i jakiś stary dziad), a wytłumaczyć jak działa Lutris, jak instalować/używać Wine, że to bardzo dobry emulator ( ͡° ͜ʖ ͡°), no i że szatańskie niewolne oprogramowanie to wymysł szatana. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pyroxar: wywiady se Stallmanem? Jesteś tego pewny? Bardziej przydałoby się pokazanie, że da się z linuchów korzystać, a się da, bo odkąd przeprowadziłem teściową na Minta 6 lat temu tak od tego czasu mam spokój, przyjdę z dzieciakami to od czasu do czasu zrobię update i to wszystko, działa, nie zawiesza się, nie restartuje itd itp. Ale zwykłym ludziom brakuje wiedzy o tym, że to po prostu działa i że mogą
@pyroxar nie słuchaj ich. Sam bym śledził jeśli byłby wartościowy content i masz serio o tym pojęcie. Często jak coś już grzebie w Linuxie to jedynie co zostaje to fora anglojęzyczne. Jak coś mi wpadnie do głowy to wrzucę tutaj. Może coś typu "nalinuxie", nawet domena pl wolna ( ͡º ͜ʖ͡º)