Wpis z mikrobloga

potrzebuję pomocy speca od #monitoring #kameryip #hikvision

Muszę powiesić kamerę na zewnątrz budynku, który ma tylko prąd. Rejestrator jest w odległości 335m w linii prostej (google maps). W budynku jest tylko prąd.
Jak najlepiej rozwiązać kwestie połączenia:
- Kamera wifi (wbudowana krótka antenka) i jakis mocny accesspoint kierunkowy (typu ubiquiti)
- kamera LAN i dwie anteny panelowe

Na obiekcie z rejestratorem jest już kilka kamer, ale wszystkie są po kablu.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ratriczek: Jest widoczność optyczna między lokalizacjami? Jak tak to 2x ubnt m5 loco (z mocą zjechać do -4db) + kamera IP. Kamery z wbudowanym wifi to jakaś pomyłka i nikt normalny takiego czegoś nie instaluje.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ratriczek działa to na jednej fazie czy kilku? Jaka jest jakość tej instalacji elektrycznej? To jest w ogóle jeden budynek czy dwa? Bo jeżeli jeden i jedna instalacja na jednej fazie to ja bym chyba obstawiał powerline.
  • Odpowiedz
@Ratriczek: A jak gęsty jest ten las? Jak m5 nie poleci to zawsze można spróbować 2.4GHz. np powiesić 2xM2 ustawić kanał o szerokości 5MHz jak się zepnie chociaż na -70dB to poleci spokojnie z 10Mbit - do kamery starczy. A jak będzie mało mocy to mikrotik ma takie urządzenie które nazywa się QRT2 - tym można już wypalać drzewa na drodze linku.
  • Odpowiedz
Kamery z wbudowanym wifi to jakaś pomyłka i nikt normalny takiego czegoś nie instaluje.


@dktr: Ja instaluje. Mam budynek gospodarczy 15m od domu w którym jest prąd, a nie ma skrętki. Kamera z wifi zamontowana na tym budynku ma prąd, a wifi łapie z CP mikrotika ogrodowego na osobnym ssid. Działa świetnie w H256+.
Także nie oceniaj wszystkich, co nie zmienia faktu, że na 300-400m to faktycznie licha sprawa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: pojedyncze drzewa i może kilka dachów chałup. Ogólnie widać te dwa budynki jak się stanie na dachu któregoś. Nie za bardzo chce kombinować z różnym sprzętem, bo budżet z gumy nie jest. Zawodowo się tym nie zajmuje żeby użyć gdzie indziej
  • Odpowiedz
@Ratriczek: Jeśli masz możliwość powiesić te anteny na dachu tak że coś tam widać to jest bardzo duża szansa zapiąć to w 2.4GHz. Szukaj używanych ubnt M2, kanał 5MHz i musi działać.
  • Odpowiedz