Wpis z mikrobloga

@Wyrewolwerowanyrewolwer:
Niewiele, bardziej korzystam ze spięcia Domoticza z Xiaomi Smart Home niż z samego RPi -- loguje temperatury z 3 termometrów DS18B20 + 3 termometrów bezprzewodowych, sterowanie oświetleniem pod sufitem, jak mi się nie chce z kanapy albo łóżka wstawać, kontaktron na drzwiach wejściowych do domu (z opcją powiadomienia jak drzwi się otworzą, ale nie korzystam).
@Wyrewolwerowanyrewolwer:
1. Serwer SMB i multimediów. Muzyka, filmy, pobieranie, wszystko to robiłem na malince podłaczonej do zewnętrznego hdd, dopóki nie wk#$% się na jej prędkość. Ale moja malinka to 3b bodajże więc ma prawo nie współpracować ze wszystkim

2. Nauka programowania w pythonie. Napisałem podstawowe skrypty.

3. Nauka Linuxa. ez pz, dopóki się coś nie #!$%@? xD

4. próbowałem zrobić z tego retropie ale nie działało jak bym chciał więc dałem
@Wyrewolwerowanyrewolwer:
1. Nauka linuxa i pythona
2. Nauczanie linuxa i pythona - miałam pod opieka zdolnego dzieciaka
3. Robocik, podobny do LoFi Robota, zaczęłam prace nad biblioteka do Pythona, żeby dzieciaki mogły sterować robotem w języku podobnym do tego z COLOBOTA
4. NAS i torrentbox
5. Robot do firmy obsługującej urodziny dla dzieci, z podnoszona platforma na tort i odpalanymi racami (moj ulubiony!)
6. Wyświetlanie menu w punkcie gastronomicznym - 4
@Wyrewolwerowanyrewolwer:

Generalnie RPi 3B (bez plusa) robi u mnie głównie za serwer świadczący różnorakie usługi w sieci domowej.
Działa headless, mam do niego podpięty głośnik bluetooth JBL Extreme i dysk NVMe M.2 Samsunga poprzez mostek M.2 USB – to już generalnie przyszłościowo pod RPi 4.

Tak mnie więcej:

1. Serwer DNS z filtrowaniem reklam, szpiegowania (pihole)
2. Serwer DHCP (dnsmasq - obecnie fork z pihole)
3. Obsługa DYNDNS'ów, coby móc się
@Wyrewolwerowanyrewolwer: domowe zarządzanie podlewaniem kwiatów (przez ESP8266) + serwerek kamerek IP + czujniki ruchu i monitorowanie stanu połączenia internetowego :)
Do tego mini serwerek wystawiony na świat żebym sobie coś mógł przerzucić na nią