Wpis z mikrobloga

#lego mam około 9tys zmiwszanych klockow ninjago. Posegregowalem je kolorami. Mam parę instrukcji i będę je kompletowal. Po 2 zestawach widzę że są braki w klockach. Na jakim serwisie mogę się zalogować i to dokumentowac? Tak aby to robic po numerach zestawów i móc opisać jakich klockow do nich brakuje.
  • 8
@Pytson: udokumentować możesz, ale potem dobrze posprawdzaj te braki ile kosztują bo zastanawiałem się nad naprawieniem jednego starego zestawu lego system. Okazało się, że to jest nieopłacalne.
@Pytson: Dokładnie tak jak Mirek wyżej pisze, Rebrickable będzie tutaj najbardziej pomocny. I tutaj masz dwie opcje, pierwsza opisana przez @Equilibrium i druga trochę bardziej czasochłonna biorąc pod uwagę ilość Twoich elementów. Jeśli oprócz segregacji kolorem zrobisz segregację po elemencie możesz zrobić sobie listę wszystkich posiadanych przez Ciebie elementów w zakładce My Parts a następnie wchodząc w dany zestaw wyświetli Ci procentowo i elementami gdzie masz braki.
@Anaheim: 6455, co brakowało teraz ci nie powiem, z tego co pamiętam to same bardziej unikalne elementy, ludziki. Duże wszystkie są, już nie takie białe jak kiedyś. Wyszło sporo za trochę klocków.
6455


@Qullion: Dziwne, bo nie przypominam sobie żeby taki zestaw istniał XD Ale swoją drogą dość tanio wychodzi używany, więc wierzę, że mogłoby to przekraczać wartość ¯\_(ツ)_/¯