Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Wpis inspirowany @Dekadentdekady darmowych badan wzroku. Moje pierwsze #zalesie i pierwsze przemyslenia w #podatki

O
MG
WTF

Samo badanie jest w stawce zwolnione z vat. Okulary i oprawki w stawce 23%. Soczewki 8% i 23%, 8 jak sa wyrobem medycznym, 23 czala reszta. Czasem widzialem fakture z rozbitymi szklami i oprawkami lol. Sama refundacja przez pracodawce jest mozliwa na soczewki i szkla do wysokosci kwoty zapisanej w regulaminie zakladowym. A jak jest <20osob w zakladzie to do kwoty ustalanej bezposrednio przez pracodawce. Teraz najlepsze: nikt nie wie jak powinna wygladac faktura za okulary. Jala zastosowac stawke podatku? Czy nabywca powinien byc 1.zaklad pracy. Czy nabywca powinien byc 2.mirek wykopowski. Czy podac jedno i drugie. Czy dodac tez badanie wzroku za zlotowke czy nie. Interpretacje urzedow skarbowych sie roznily w zaleznosci od miasta. #widaczabory ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Te panie premierze zrobmy cos z tym gownem bo smierdzi. #!$%@? tam. Wezmiemy samo badanie wrzucmy w koszyk refundacji i gitara. Podatnicy sobie sami na to zaplaco. A jak zadziala to opodatkijemy, okoncesjujemy i zalozymi limity jak w szpitalu. Ludzie beda czekac pol roku hehe. Az powiem prezesowi jaki jestem dobry xD.

Ale byl szal jak vission express pierwszy robil 'darmowe' badania. Stare babcie jechaly autobusami zajac kolejke juz tydzien wczesniej xD wszystko szlo w najlepszym porzadku az do czasu jak prywaciarze niewidzialna reka wolnego rynku zapsuli wszystko i zaczeli za badanie liczyc 1pln. Oczywisciw zarabiajac na okularach ( ͡ ͜ʖ ͡). I caly misterny plan wyladowal. Wiecej punktow zaczelo robic badania niz chetnych. Kolejek nie ma, zapis refudacyjny badania zostal. I tym sposobem samo badanie jest #haczyk za darmo.


Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Pobierz Eltomas - Wpis inspirowany @Dekadentdekady darmowych badan wzroku. Moje pierwsze #zal...
źródło: comment_2d0roGc46b0XvWAqfxFaxtlqe8uA7V8s.jpg
  • 2