Wpis z mikrobloga

Mirki, ma ktoś #bordercollie ?
Ja mam i każdy napotkany pies zaczyna na niego warczeć, szczekać i rzucać się z zębami.
Mój nigdy nie zaczyna pierwszy ale odpowiada tym samym. Obojętnie czy kundelek czy rasowy. Tylko super małe psy nic nie robią, tylko uciekają.
#psy #pies
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bletoja: a może jest natarczywy? Bordery często pasią okiem wszystko co się rusza... w tym inne psy.
Takie natarczywe patrzenie może być odbierane przez inne psy jako groźba, czy atak.

Pracuj nad ignorowaniem innych psów i nie dopuszczaj obcych psów do Twojego. Tym bardziej nie bierz go na jakieś psie wybiegi i tym podobne przybytki. Bordery często same z siebie są mało towarzyskie wobec innych psów (spoza swojego stada) i nie
@bletoja: to ja się nie dziwię tym obcym psom że go atakują ¯\_(ツ)_/¯

Naucz go poprawnie zachowywać się wśród psów. Najlepiej się to robi spacerami równoległymi z psem który będzie miał wywalone na jego schizy, czy zaczepki.

I nie pozwalaj na przypadkowe interakcje z obcymi psami.
@mikaliq: Wiem wiem, bede pracował nad tym. Drugi pies którego mam, ma wywalone na jego zachowania. Kiedyś próbowałem spaceru równoległego ale jak tylko soe zatrzymywaliśmy i psy na siebie spojrzały to od razu do bójki sie ustawiały.
@bletoja: spacer równoległy polega na tym że się ciągle idzie i ewentualnie kontroluje dystans w jakim są psy.

Po jednym razie to wielkich zmian i przełomu raczej się nie powinno oczekiwać ;p

Poszukaj sobie może kogoś mądrego (kto ma doświadczenie w borderach) i umów się na parę konsultacji, z pewnością to Ci nie zaszkodzi.

Na fejsie jest grupa "Są psy i bordery" - problemy behawioralne i życie codzienne z borderami :)
@bletoja no niestety, wpatrywanie się to bardzo ofensywne zachowanie w psim jezyku i ataki są nieuniknione. Pomocy szukaj u speców od rasy albo bahawiorystów. Chętnie poczytam o postępach.