Wpis z mikrobloga

Zara.

W ostatnich czterech wyborach parlamentarnych wygrywały kolejno (zaczynając od najstarszych... albo od najnowszych, wszystko jedno):
- PiS
- PO
- PO
- PiS

Do tej pory wszystko dobrze napisałem, tak?

Projekt ustawy wprowadzającej 500+ powstawał pod koniec drugiej kadencji PO, dobrze mówię?

Propozycja taka nie została złożona wcześniej, przed rządami PO, zgadza się?

No i właśnie... dlaczego?
( ͡º ͜ʖ͡º)

#polityka #4konserwy #500plus #neuropa #wybory
severson - Zara. 

W ostatnich czterech wyborach parlamentarnych wygrywały kolejno ...

źródło: comment_2ckiQRZYrABodVx2UMmnVPkRpUQYgokh.jpg

Pobierz
  • 17
@severson: heh - przypomniałeś mi fajny temat. Pis wprowadził wtedy tzw. becikowe, czyli jednorazowy tysiak po urodzeniu dziecka. Antypisia propaganda z tamtego okresu (równie fałszywa, jak dziś) bombardowała opinię publiczną wizjami tysięcy niechciany dzieciaków płodzonych hurtem wśród patoli właśnie dla tego tałzena.
@4tek: To też PiS był? Bo już mi się pomieszało.

W takim razie dlaczego wtedy wprowadził tysiak jednorazowo, a teraz 500 co miesiąc? Dlaczego nie wtedy 500 co miesiąc? No dlaczego?
@4tek: To mogli mnie zapytać, ja bym im bez badań powiedział, że danie dużej grupie [mających dzieci] 500zł co miesiąc przełoży się na większy wzrost poparcia niż danie małej grupie [rodzących dzieci] 1000zł jednorazowo (mogą zapomnieć do wyborów).

Tu musi chodzić o coś innego...
@severson: stary, kuchnia badawcza wygląda inaczej - "mogli zapytać mnie" to właśnie podejście, które leży na przeciwnym biegunie profesjonalnego rozgrywania tego rodzaju kwestii. Plątasz też wątki becikowego i 500+
@severson: BTW wiem, że zmierzasz do tego że 500+ to w rzeczywistości wielka zasługa platformy, ale to się całkowicie nie klei z retoryką tej partii, która przez bardzo długi czas twierdziła, że to zabójstwo dla budżetu, druga Grecja itp. Pamiętasz groteskowy z dzisiejszej perspektywy raban o "rajtingi", który był oczywistym przedłużeniem tej narracji?
@musztym: @4tek:
1. PiS patrzy w budżet i myśli: "hmmm... tu by się dało wyłuskać wsparcie w wysokości 1 kPLN per bombelek",
2. Platforma rządzi 8 lat,
3. PiS patrzy w budżet i myśli: "hmmm... tu by się dało wyłuskać wsparcie w wysokości 108 kPLN per bombelek".

Ale żebym był takim głąbem, że po czterech latach dopiero skojarzyłem, to ja nie wiem...
@Lipathor: sam albo świadomie kłamiesz albo nie masz cienia kompetencji, by wypowiadać się w tych kwestiach.

Bardzo łatwo sprawdzić w internetach, jak było naprawdę. "Becikowe" to inicjatywa pierwszego rządu pisu, tego z - nomen omen bardzo popularnym i jeszcze nie skompromitowanym w tamtym okresie - Kazimierzem "Yes Yes Yes" Marcinkiewiczem na czele.

No chyba, że masz na myśli tzw. "kosiniakowe" wprowadzone przez rząd PO/PSL drugiej kadencji, czyli wyjątkowe kuriozum -
nie kłam, PiS był przeciw, za z PiS głosowało dwóch posłów, stanowisko rządu było przeciw.


@Lipathor: czyli jednak kłamiesz w żywe oczy, nie przejmując się nawet tym że 2 posty wyżej wisi dowód twojego kłamstwa. Ohyda
@4tek: czy ty w ogóle czytasz co wrzucasz? Przecież wpis z Wiki przeczy twoim tezom, wg niego becikowe to inicjatywa LPR, a PiS poparł ją w zamian za poparcie rządu.

Nowelizację mającą na celu wprowadzenie "becikowego" jako prawa powszechnie obowiązującego na terenie całego kraju zaproponowała Liga Polskich Rodzin w swoim programie przed wyborami w 2005. Stworzony po wyborach rząd Kazimierza Marcinkiewicza włączył ten projekt do swojego programu w zamian za poparcie