Wpis z mikrobloga

Jeśli mam ubezpieczanie OC+AC, to co w sytuacji kiedy np. kolega pożyczy auto, w coś przywali, jego wina, ale samochód np. na złom bo taka szkoda, to wtedy można skorzystać z AC, czy jeśli kierowca nie był wpisany wcześniej w umowę to wszystko przepada?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Kolega koło 30 lat( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ubezpieczenie
  • 8
@Ciastek993: Warto spojrzeć w Ogólne Warunki Ubezpieczenia, które zostały przekazane po podpisaniu umowy. Najczęściej nie ma znaczenia kto prowadził. Ważne, żeby kierowca miał odpowiednie uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Autocasco jest wykupione na auto, nie na osobę.
@Ciastek993: Tak jak wyżej. Raczej nie powinno być problemu, ale przejrzyj wyłączenia ochrony AC w OWU. Czasami zdarza się, że są różne potrącenia w wypłacie, ale to zazwyczaj w przypadku młodych kierowców.
@mfind: to i ja zapytam. Kumpel przeszedł so innej ubezpieczeni i okazało się, że ta nowa nie wypowiedziała umowy w starej i przyszło pismo so kumpla ze starej z ponagleniem o zapłatę oc. Kto za to beknie? Nowa ubezpieczenia czy kumpel musi zapłacić drugie oc?
@Chudzinx: Jeśli ubezpieczenie odnowiło się automatycznie, to można jeszcze je wypowiedzieć - zgodnie z art. 28a. W internecie można znaleźć takie wzory wypowiedzenia. Ostatecznie ubezpieczyciel podliczy kumpla za dni, przez które obowiązywała ochrona, jeśli nie jest to jakiś długi okres, to nie powinna wyjść duża dopłata.
@Jestem_Tutaj: taka powiedzmy znajoma znajomego tam pracuje i trochę taniej mu wyszło
@mfind: list ponaglający dostał w czerwcu a odebrał dopiero tydzień temu bo zameldowanie w ubezpieczalni było na adres gdzie wynajmuje komuś mieszkanie a nie mają tamci kluczyka do skrzynki i jego matka po tylu miesiącach dopiero poszła po listy xD