Wpis z mikrobloga

Wyjasnienie. do WPISU
Sniadanie kosztowalo mnie 40NOK co daje okolo 20PLN.
Dlaczego wiec napisalem ze 5PLN.
Otoz tak wyglada sprawa przeliczen.
40NOK to cena piwa w sklepie, w daodatku nie jakiegos "wypasionego".
Tak wiec sila nabywcza porownywalna.

#norwegia #ciekawostki #finanse #wydatki
Wolam plusujacych

  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pestis: @PMV_Norway: Takie przeliczanie siły nabywczej to ja rozumiem. Chociaż jeśli chodzi o Skandynawię to jednak bywa trochę mylące, bo z cenami i sprzedażą alko to ich tam wszystkich #!$%@?ło dokumentnie.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: to działa tak - powiedzmy ze usługa kantyny kosztuje 100 koron (dla łatwiejszego liczenia, przy codziennej usłudze może to być 60-80 koron netto) od osoby. Firma płaci za dzień od pracownika 100 kr + 25 VAT (MVA), gdzie 40 koron wraca od Ciebie na pokrycie forskuddstrekk, feriepenger i arbeidsgiveravgift (zus, dochodowy i urlopowy).

Gdyby firma kupowała bezpośrednio produkty na śniadanie/lunch, trudnym będzie odliczenie VAT, który ma inna stawkę na
  • Odpowiedz
@lowcajeleni: Nie ma automatu, sa soki, jogurty, kawa, napoje gazowane, mleko, wiesz trudno dogodzic wszystkim.
Moze dlatego, ze wydajac po 40koron dziennie w roku robi sie 10.000?
Nie wiem dlaczego. Ja tez nie jadam tam codziennie. Czasem jak mi sie nie chce kanapek zrobic.
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: trochę zależy czy wschód, zachód czy północ - uśredniając brałbym ceny we wschodniej części Norwegii.

Pomyliłem się, stosunek 10:100 jest prawidłowy 10 PLN to jak 100 NOK - dawno nie przeliczałem ;)
  • Odpowiedz