Wpis z mikrobloga

„Z nieoficjalnych informacji, jakie uzyskaliśmy z policji wynika, że w Szczecinie nie było zabójstw na tym tle.” -> https://www.wykop.pl/link/5132043

W jaki sposób uzyskali nieoficjalne informacje od policji? Co to ma oznaczać? Dodatkowo policja w Polsce nie prowadzi żadnych statystyk jeśli chodzi o przestępstwa na tle homofobicznym, w jaki sposób ma to potwierdzić?
#lgbt #homoseksualizm #neuropa #teczowepaski #tysiacurojenniezaleznychmediow #urojeniaprawakoidalne #homofobia
  • 9
@artpop: Pewnie zapytali rzecznika, rzecznik ma pewną wiedzę, ale nie ma na nią potwierdzenia w postaci papierka, więc formalnie nie może oficjalnie się ustosunkować, jaki jest z tym problem? ¯\_(ツ)_/¯

Biuro prasowe zachodniopomorskiej policji poinformowało nas, że oficjalne dane w sprawie motywów zabójstw w Szczecinie przekaże nam w poniedziałek.


Myślę, że jak będą jakieś szczegóły tych 3 domniemanych zabóstw na tle homoseksualizmu, to byłoby łatwiej o tym rozmawiać. A są gdzieś
Jest mieszkanką Szczecina i aktywnie działa o prawa człowieka osób lgbt, z pewnością ma większy kontakt z rodzinami osób poszkodowanych. Nie każda sprawa tego typu jest publiczna np. ze względu rodziny. Homofobia jest poważnym problemem, z którym trzeba walczyć.


@artpop: Jest.
Ale nie mozna z nią walczyć za pomocą kłamstwa.

Ja znalazłem jedno zabójstwo któremu próbowano przypisać motyw homofobiczny. Ale to było naciągane.

http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34939,17348643,15_lat_wiezienia_dla_licealisty_za_zabojstwo_studenta.html
: I nie będzie miał, gdyż w Polsce nie ma żadnych statystyk odnośnie przestępstw na tle homofobicznym, policja nie jest rzetelnie przeszkolona w tym temacie, często same osoby homoseksualne lub ich rodziny boją się o tym mówić z powodu stygmatyzacji.


@artpop: Czyli nie ma statystyk, nie ma możliwości potwierdzenia słów organizatorki, ale tobie nie przeszkadza to że organizatorka podaję informacje której nie da się zweryfikować ale to że ktoś próbuje jej
@artpop: Bla bla bla, tak się nie prowadzi dyskusji. Rzucasz tezę, to do Ciebie należy obowiązek uzasadnienia jej, a nie domniemania jej prawdziwości i oczekujesz, że świat będzie się tłumaczył z wyimaginowanych morderstw.

Przekonaj nas konkretami, zamiast mydlić oczy