Wpis z mikrobloga

siema mirki, zapytam jeszcze na wykopie bo może coś polecicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jaki samochód polecacie w leasing tak do 110 000 zł brutto?
Wymagania: benzyna, skrzynia automatyczna, android auto, min. 140KM, większe niż samochody typu Golf.

Z nowych(w tym demo) moimi kandydatami są:
#kia Optima (180KM, sedan)
Kia ProCeed (204KM, shooting brake)
#honda Civic X 5D (180KM, hatchback)
#ford Mondeo (160KM, liftback)

Wcześniej w kandydatach miałem też #mazda 3, ale po przejechaniu się stwierdziłem, że skrzynia automatyczna działa okropnie i odpada.
Przeglądam też oferty samochodów używanych, głównie audi a4, ale jednak wydawać ponad 100k za używany samochód to brzmi średnio.

Co myślicie? Macie jakieś wrażenia z jazdy tymi samochodami?

#motoryzacja #samochody #leasing
  • 41
@Kuker: trochę dziwne z tą mazda...ja bym spróbował na innym egzemplarzu, bo to dobry wybór no i wyposażenie spoko nawet w tym budżecie.
Optima za 110 to nie będzie za bogata, poza tym to starsza już konstrukcja no i chyba w tym roku wycofują Optimę z oferty w ogóle...ale to sporo większe auto, jedynie mondeo mu się równa
Proceed to mój faworyt w tym zestawieniu, wraz z nieobecną mazdą 3
civic
@Christoph777:
Civic 4 518 mm
Golf 4 268 mm
Także tak, Civic nowy jest większy :)

@wxx71: Golf kombi wygląda jak dziadziowóz :D

@lyczko: Dzięki za dłuższą rozpiskę!
Co do mazdy: ja jechałem tylko mazdą 3, natomiast mój znajomy jechał też 6 i CX-5 i ma dokładnie te same spostrzeżenia - manual tam działa owiele lepiej, niż automat. Jechałem też automatem CVT w Mitsubishi Eclipse Cross i nie ma
@Kuker: Czemu akurat limit ceny 110k brutto? Skoro myslisz o leasingu, to interesuje Cię wysokość raty, która zwykle jest różna w różnych firmach, nawet dla tej samej ceny auta.
Polecam zacząć poszukiwania nad wyborem segmentu auta. Podane przez Ciebie przykłady są zarówno z segmentu C jak i D.
ProCeed to świetne auto, które spokojnie mógłbym polecić gdyby nie jeden problem. To auto średnio nadaje się na trasy. Ze skrzynią automatyczną przy
@Kuker: Proceedem GT zrobiłem już 5300km. Nie bój się o nierówności. Nie ma najmniejszego problemu. Niskie zawieszenie? Bez przesady, aż takie niskie nie jest, żeby obcierał podwoziem po krawężnikach (Warszawa). Charakterystyka zawieszenie jest świetna. Czuć rękę panów z BMW (jeździłem M3 E46 i E93).
@Kuker: generalnie w 6 i cx5 od momemntu kiedy wprowadzili przełącznik trybów jazdy sport/normal to skrzynia jest gorsza, ale w 6 i cx5 i tak jedynie słuszne silniki to 2.5 benz lub 2.2D
Jeździłem optimą 1.7crdi 141km przez miesiąc i byłem bardzo zadowolony, jezdziłem też mondeo mk5 1.5 160km wprawdzie manualem i sam silnik nawet mnie zaskoczył swoją elastycznością, ale jakoś wykończenia fatalna.
Zresztą ja ostatnio wahałem się między optimą i
@l-_-l: Tak, w salonie też mi o tym mówili. Głównie kieruje się filtrem z otomoto i co jakiś czas pojawiają się egzemplarze spełniające moje wymagania, dlatego też wciąż ją biorę pod uwagę.

@BShKF: Moje kryteria leasingu to:
Wpłata własna - 30-35k zł, co zwykle przekłada się na jakies 30% ceny
Wykup - 1%
Okres - 5 lat
To daje ratę miesięczną około 1500 zł brutto (przy około 110% leasingu), i
@Kuker: Civica odpuść, mam, lipa. Miałem też Golfa 7, i to w jego kierunku bym się skłaniał. Teraz są duże rabaty na Golfa 7.5, w fajnej wersji z automatem można wyrwać ze stocku.
Ja Golfa wyminiłem na Civica i piekielnie żałuje, wnętrze tandeta, głośno w środku, automat lipa. Czekam na Golfa MK8 i civica jak sie skończy leasing wymieniam własnie spowrotem na VW.
Wcześniej w kandydatach miałem też #mazda 3, ale po przejechaniu się stwierdziłem, że skrzynia automatyczna działa okropnie


@Kuker: dziwi mnie jak malo osob nie zauwaza tego: w tej samej cenie masz tez mazde 6, wiec moze i nią się przejedz :)
@Kuker: Jak możesz dorzucić 15k, to masz super wyprzedaż na Infiniti q50, bo oni wychodzą z Europy (serwis pozostanie). Pełnoprawny samochód klasy D w cenie lepszych kompaktów.