Wpis z mikrobloga

@skizo: @SpoconyRiki:

"W wyniku prawdopodobnie uszkodzenia czujników ciśnieniowych nastąpił wzrost ciśnienia w rurociągu i po prostu rozerwanie głównego rurociągu" - powiedział Gróbarczyk


Ktoś to przetłumaczy na Polski? Jak awaria czujników ciśnienia może wpłynąć na wzrost ciśnienia?
Awaria czujników, tłumaczy brak monitorowania parametrów pracy, a nie wzrost ciśnienia.

Albo to:

Według ministra, nie jest wykluczone, że przy wciąganiu kolektorów do rury osłonowej doszło do uszkodzenia połączenia, co mogło być przyczyną wzrostu
@Unik4t: Strasznie to jest opisane, mam nadzieje ze jakis ekspert gdzies to opisze dokladniej.
Ciekawi mnie, co ile sprawdzany byl ten awaryjny rurociag, czy jego awaria to nastepstwo tego co bylo dzien wczesniej czy osobna awaria.
@SpoconyRiki: Mi to wygląda na bełkot dziennikarski. Nie ważne czy informacja jest przygotowana dobrze pod kątem merytorycznym. Ważne, że jest podana szybko.
Tak na prawdę znamy przyczynę ale jej nie znamy, bo z tego bełkotu nic nie wynika. Można się domyśleć, że doszło do rozszczelnienia w wyniku wzrostu ciśnienia. Ale skąd wzrost ciśnienia? Dlaczego o niedziałających czujnikach dowiadujemy się po awarii? Czy wszystkie czujniki zepsuły się na raz? Tyle pytań, tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniok: no to nie jest przyczyną. Interesuje mnie też jakim wałem uszkodzone zostało kilka czujników - bo mowa jest o czujnikach, nie o czujniku. Kilku czujnikach na jednym kolektorze? Wszystkie zawiniły?
"W wyniku prawdopodobnie uszkodzenia czujników ciśnieniowych nastąpił wzrost ciśnienia w rurociągu i po prostu rozerwanie głównego rurociągu" - powiedział Gróbarczyk


Ktoś to przetłumaczy na Polski? Jak awaria czujników ciśnienia może wpłynąć na wzrost ciśnienia?

Awaria czujników, tłumaczy brak monitorowania parametrów pracy, a nie wzrost ciśnienia.


@Volki: Najprawdopodobniej jest układ regulacji ciśnienia w rurociągu: regulator sprawdza ciśnienie na czujniku i doregulowuje prędkość pompy do osiągnięcia ciśnienia zadanego. Jak czujnik wyp...ło w kosmos,