Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego ludzki umysł jest tak #!$%@??

Zarabiam 4682zł na rekę w wieku 24 lat. Nie mam nawet studiów zrobionych, bo rzuciłem. Praca nie jakaś ciężka, ale zero rozwoju, a mimo to narzekam i biadole że #!$%@? powinienem więcej zarabiać, a ponad połowa polaków wg. statystyk nawet tyle nie zarabia.

Zabijcie mnie, albo dajcie protip jak zmienić to #!$%@? myślenie i przestać narzekać

#psychologia #pracbaza #zarobki #bekazpodludzi jak ja #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 24
@AnonimoweMirkoWyznania: to raczej normalne, mam podobnie. Też ja np. zauważyłem że wraz ze wzrostem pensji to wydatki rosną praktycznie same, no bo tu nie muszę patrzeć ile coś kosztuje tylko biorę. Tu nagle chce koszulę, to idę i kupuję razem z marynarką. Tak to już jest, nie ma co się przejmować. Dopóki starcza ci na życie jakie chcesz (ofc bez przesady, do LV do kasyna raczej nie pojeździsz) to jest git
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: zastanów się jak zagospodarować te pieniądze żeby Ci sprawiały najwięcej radości. To taka kwota za którą można fajnie rozwijać swoją pasję, wybrać się na ciekawe wakacje itd, ale jednocześnie jeśli o wydatkach zupełnie się nie myśli można nie mieć z niej nic, bo wszystko pochłoną codzienne wydatki.

Skoro praca nie daje Ci możliwości rozwoju spróbuj zdziałać coś we własnym zakresie - może powrót na studia (niekoniecznie ten sam kierunek) albo
@AnonimoweMirkoWyznania: taka już ludzka natura i nic z tym nie zrobisz. Po prostu nie możesz być cały czas zadowolony z życia, bo Twój mózg i tak dawkuje Ci poziom szczęścia do optymalnego poziomu nawet zaraz po tym jak wygrasz w totolotka.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ludzie się łapią na coś takiego jak inflacja wydatków (patrz na komentarze wyżej). Czyli dostaniesz 30% pensji więcej i zaczynasz wydawać 30% więcej. Moim zdaniem trzeba ograniczyć inflację wydatków u siebie jeśli nie chce się być jak ten chomik w kółku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
OPencjusz: @dwarfguard: @uzalezniony_rwd: @SirGodber: @GrindujTopy: @Przegrywek123: @xentropia: @nikczemniug: @Vestor: @Tofinen: @kipowrot: @Piotrek__B: @puto:

Wedlug statystyk zarabiam dobrze
24 lata
Srednie wykształcenie

Wg wykopu jestem smieciem

#!$%@? xD

Nie chodzi mi oto ze wydaje za duzo i nie mam

Bo spokojnie 40% wyplaty zostajw, miasto 150k

Ale po prostu czuje ze to i tsk malo.

Jakas zachlannosc xD

Nie umiem
@AnonimoweMirkoWyznania dużo ludzi chce zarabiać, ale tylko mowia o tym, jak faktycznie chcesz to się czegoś naucz i próbuj coś zmienic.
Z doświadczenia powiem, że budżet domowy poniżej 5k na osobę to jest lipa, zawsze będzie używany samochód, średnie wakacje, dom na kredyt i wszystko raczej bez szału. Zaraz mnie zjedzą ci co mają 2,5k, ale taka prawda. W Polsce nadal pieniądze kojarzą się z czymś złym, a na bogatych się patrzy
@kipowrot: No w punkt. To jest tylko konwencja pt. "Pieniądze dają szczęście".
Ale jak jesteś smutnym człowiekiem mając wypłatę 4k, to mając 40k też będziesz smutny.

Mnie tak samo cieszy wyjazd all inc. na Kanary jak nocka w namiocie w lesie.

Pragnienie większej ilości pieniędzy traktuję bardziej w kategorii mojej słabości, niż motywacji do szybszego #!$%@? w kółeczku. Aczkolwiek jakiś złoty środek trzeba mieć.
@PiccoloGrande prawda, znam niezadowolonych bogaczy i szczęśliwych biedaków, chociaż weseli ludzie z kasą mają bajkę na ziemi serio. :)
Inna sprawa, że często Ci co nieźle zarabiają w ogóle nic nie mają z życia. Dom, samochód i tyle widzą w sumie. Zero hobby, wyjazdów, odstresowywaczy żadnych poza tym. Nic niestandardowego.